خانه اخبار اخبار کنسولهای بازی مایکروسافت کمپانی بتسدا را رسما خریداری کرد

مایکروسافت کمپانی بتسدا را رسما خریداری کرد

6 ثانیه خوانده شده
0
0
668
مایکروسافت کمپانی بتسدا را رسما خریداری کرد

مایکروسافترسما اعلام کرد که تصمیم دارد شرکت ZeniMax Media را به همراه زیر مجموعه‌ی آن یعنی شرکت بتسدا خریداری کند. بتسدا عناوین بسیار معروفی از جمله The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, Doom, Dishonored, Quak را در دنیای بازی‌های ویدیویی دارد و بسیاری از کاربران خاطره‌ی بسیاری را با بازی‌های این شرکت دارند.

براساس این خبر که فیل اسپنسر به صورت رسمی اعلام کرده، مایکروسافت با مبلغ بیش از ۷٫۵ میلیارد دلاری خرید خود را به اتمام خواهند رساند. این مبلغ تقریبا سه برابر مبلغی است که مایکروسافت برای خرید شرکت ماینکرافت در سال ۲۰۱۴ پرداخت کرده است. براساس گفته‌های فیل اسپنسر، مایکروسافت در اوایل سال ۲۰۲۱ این قرارداد را رسمی خواهد کرد.

در مطلبی که در وب‌سایت بتسدا پست شده، مدیر بازاریابی شرکت بتسدا این گونه این انتقال را توضیح داده است:

« ما همچنان بر روی همان بازی‌های پیشین خود با همان سبک و سیاق در حال توسعه و کار هستیم. این بازی‌ها حالا با در دست داشتن منابعی بهتر تولید خواهند شد و هیچ گونه تغییری را شاهد نخواهیم بود.»

با شکل گیری چنین همکاری، می‌توان انتظار داشت که از این پس بازی‌های شرکت بستدا به صورت انحصاری برای کنسول مایکروسافت و رایانه‌های شخصی منتشر شوند و دیگر پلی استیشن نتواند از بازی‌های این شرکت سودی ببرد. البته هنوز هیچ چیز به طور کامل مشخص نیست و باید کمی بیشتر صبر کرد تا مشخص شود آیا بتسدا می‌تواند بازی‌های دوست داشتنی خود را برای پلی استیشن نیز منتشر کند یا خیر.

با نزدیک شدن به عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی، رقابت نیز میان دو شرکت سونی و بتسدا حساس‌تر شده و باید منتظر ماند و دید در نهایت کدام یک نسل نهم کنسول‌های بازی را با عملکردی بهتر پشت سر می‌گذارد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار کنسولهای بازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…