خانه اخبار آیا کاهش ارزش دلار در نهایت قیمت بیت کوین را به بالاتر از ۱۲ هزار دلار می‌رساند؟

آیا کاهش ارزش دلار در نهایت قیمت بیت کوین را به بالاتر از ۱۲ هزار دلار می‌رساند؟

0 ثانیه خوانده شده
0
0
583
آیا کاهش ارزش دلار در نهایت قیمت بیت کوین را به بالاتر از 12 هزار دلار می‌رساند؟

ارزش دلار و ارزش دارایی‌های دیگر نظیر طلا و بیت کوین معمولا رابطه‌ای معکوس داشته‌اند. بدین معنا که کاهش ارزش دلار باعث بالاتر رفتن قیمت طلا می‌شد. چنین روندی برای بیت کوین نیز صادق است و رابطه‌ای معکوس میان ارزش دلاری و بیت کوین به تازگی شکل گرفته است. اما سوال اصلی اینجاست که آیا کاهش ارزش دلار می‌تواند قیمت بیت کوین را به بالاتر از ۱۲ هزار دلار برساند؟

طی ما‌ه‌های گذشته ارزش دلار و قیمت بیت کوین در واقع مرکز هر بحثی را شکل داده‌اند. کاهش دلار طی ماه‌های گذشته باعث افزایش قیمت بیت کوین شده است. علاوه بر این، در ماه فعلی، بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا دارای‌های خود را به بیت کوین تبدیل کرده‌اند که باز هم می‌تواند نشان‌دهنده‌ی برتری بیت کوین داشته باشد.

سیکل جدید بیت کوین نیز به نظر می‌رسد فعالیت خود را شروع کرده باشد. براساس پیش‌بینی‌ها، این سیکل می‌تواند تا چهار سال آینده ادامه داشته باشد و قیمت اصلی بیت کوین در آن زمان افزایش بسیار شدیدی را تجربه خواهد کرد به طوری که قیمت ۱ میلیون دلاری برای آن پیش بینی شده است.

بهترین مثال در این مورد را می‌توان در سال ۲۰۰۰ پیدا کرد. در آن سال دلار با کاهش شدید ارزش خود مواجه شد و قیمت طلا افزایش ۶۰۰ درصدی را در همان سال تجربه کرد. این روند برای نقره شدیدتر بود چرا که قیمت نقره در سال ۲۰۰۰ با افزایش ۱۱۰۰ درصدی مواجه شد.

در هر صورت، دلار این روزها وضعیت خوبی ندارد و شاخص آن روزبه‌روز در حال افت است. باید دید در آینده چه اتفاقاتی برای این ارز رایج رخ می‌دهد. نظر شما چیست؟ آیا کاهش ارزش دلار و افزایش نرخ بیت کوین ادامه دار خواهد بود؟

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…