خانه اخبار سازمان ملل کشور کنیا را به استفاده از تکنولوژی بلاک چین تشویق کرد

سازمان ملل کشور کنیا را به استفاده از تکنولوژی بلاک چین تشویق کرد

0 ثانیه خوانده شده
0
0
718
سازمان ملل کشور کنیا را به استفاده از تکنولوژی بلاک چین تشویق کرد

سازمان ملل متحد کشور کنیا را به استفاده از تکنولوژی بلاک چین تشویق کرده تا شاید فساد مالی و از دست رفتن میلیون‌ها دلار در این کشور به مقدار کمتری برسد. دیوید رابیتسون، مدیر بخش مواد مخدر و فساد مالی سازمان ملل متحد اعلام کرده است که کشور کنیا باید از تکنولوژی بلاک چین برای جلوگیری از فساد استفاده کند.

تکنولوژی بلاک چین تکنولوژی جدیدی محسوب می‌شود که می‌تواند با ارائه‌ی خدماتی دقیق از هرگونه فساد مالی مسئولان دولتی جلوگیری کند. این تکنولوژی برای کشورهای جهان سوم می‌تواند عملکردی متفاوت داشته باشد و به پیشرفت این گونه کشورها کمک کند.

به گفته‌ی او، کسب اعتماد آنلاین حرف اول را میان تراکنش‌های دیجیتالی می‌زند. به همین علت، لازم است این اعتماد در میان سیاست‌مداران و مردم کشورها شکل بگیرد. طبیعتا با استفاده از بلاک چین شاید بتوان به چنین اعتمادی دست یافت و مردم کشورها از جمله کشور کنیا به سیاست‌مداران خود اعتماد بیشتری کنند.

کشور کنیا از جمله کشورهایی است که تقریبا یک سوم از بودجه‌ی سالیانه‌ی خود را به خاطر فساد مالی از دست می‌دهد. یکی از عواملی که فساد مالی در این کشور زیاد است، عدم وجود تکنولوژی‌های به روز برای جلوگیری از این اتفاق است. براساس آمار منتشر شده، عدم از بین رفتن فساد مالی در کشور کنیا باعث شده تا بیش از ۶ میلیون دلار در سال از این کشور خارج شود.

البته کنیا تنها کشوری نیست که به دنبال استفاده از بلاک چین برای جلوگیری از فساد است. پیشتر نیز کشورهایی نظیر دانماراک اعلام کرده‌ بودند که قصد دارند از بلاک چین برای جلوگیری از چنین مشکلاتی استفاده کنند. به هر حال،‌ بلاک چین هر روز در حال پیشرفت است و به نظر می‌رسد این تکنولوژی را طی سال‌های آینده در بسیاری از کشورها شاهد خواهیم بود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…