خانه اخبار عربستان و امارات نیز به دنبال توسعه بانک مرکزی ارز دیجیتال هستند

عربستان و امارات نیز به دنبال توسعه بانک مرکزی ارز دیجیتال هستند

3 ثانیه خوانده شده
0
0
613
عربستان و امارات نیز به دنبال توسعه بانک مرکزی ارز دیجیتال هستند

عربستان و امارات را می‌توان یکی از قدرت‌مندترین کشورهای خاورمیانه از لحاظ اقتصادی نام برد. حالا این دو کشور که از سال ۲۰۱۹ به دنبال توسعه‌ی ارز دیجیتال مخصوص به خود بوده‌اند، قرار است به زودی اطلاعات بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهند.

برای اولین بار و در سال ۲۰۱۹ پروژه‌ی Aber دو کشور عربستان و امارات برای به کار گیری تکنولوژی بلاک چین و احداث بانک مرکزی ارز دیجیتال احداث شد. براساس گفته‌های مسئولین این دو کشور، پروژه‌ی Aber  یا همان عابر به دلیل خاصی نام گذاری شده است:

« پروژه‌ی Aber  به دلیل خاصی نام گذاری شده است. این واژه در زبان عربی به معنای رد کردن مرزها و محدودیت‌ها است و ما نیز قصد داریم محدودیت‌های دنیای تکنولوژی را کنار بزنیم و با به کارگیری بلاک چین عملکرد بهتری را در اقتصاد خود فراهم آوریم.»

در حالی که هنوز اطلاعات زیادی از پروژه‌ی Aber  میان این دو کشور منتشر نشده، اما می‌توان انتظار داشت که به زودی اطلاعات جدیدی در این مورد در اختیارمان قرار بگیرد. به هر حال، پروژه‌ی Aber  قرار است در سه فاز ادامه داشته باشد و گفته می‌شود فاز اولیه‌ی آن به اتمام رسیده است.

در کنار عربستان و امارات، کشورهای متعددی از جمله چین و استرالیا نیز به دنبال توسعه‌ی ارز دیجیتال مخصوص خود هستند تا بتوانند از این نظر نیز از دیگر کشورهای توسعه یافته جلو بزنند. شما همچنین می‌توانید اخبار روزانه‌ی بلاک چین و ارز دیجیتال را از بلاگ توکاکی دنبال کنید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…