خانه اخبار تورم در کشور ترکیه چه تاثیری بر روی ارز دیجیتال خواهد داشت؟

تورم در کشور ترکیه چه تاثیری بر روی ارز دیجیتال خواهد داشت؟

0 ثانیه خوانده شده
0
0
733
https://tokakey.com/

تورم در کشور ترکیه هر روز در حال افزایش است و گزارش‌ها حاکی از این هستند که این مسئله باعث شده تا بسیاری لیر ترکیه را تبدیل به بیت کوین، ارزهای دیجیتال، دلار یا طلا کنند. تضمین‌های دولت در مورد بازگشت ارزش به لیر آن‌چنان نتوانسته مردم را راضی کند و اکثرا اعتماد خود را به این واحد پول رسمی از دست داده‌اند.

البته این برای اولین بار نیست که چنین اتفاقی رخ داده است. تورم ترکیه هم اکنون بیش از ۱۱ درصد گزارش شده است و بسیاری در تلاش هستند تا ارزهای دیجیتال، طلا یا دلار را خریداری کنند.

اقتصاد کشور ترکیه بر روی صادرات و واردات بنا شده است و به نظر می‌رسد با بسته شدن مرزها به خاطر ویروس کرونا، تورم افزایش یافته باشد و لیر نیز به شکلی وحشتناک در حال کاهش باشد. تمامی این مسائل در حالی رخ داده‌اند که بیت کوین به تازگی توانسته به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۲۰ برسد. در واقع، ارزش ارز دیجیتال بیت کوین در سال جاری حتی از بانک آمریکا و دلار نیوزیلند نیز بالاتر رفته است.

با توجه به اتفاقات پیرامون ویروس کرونا، گفته می‌شود اعتماد مردم دنیا به بیت کوین به بیش از ۲۸ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که رضایت مردم از این ارز تا ۵۸ درصد افزایش یافته و تعداد شهروندان ترکیه‌ای که بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده‌اند نیز طی دو سال گذشته افزایش یافته است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…