خانه اخبار دونالد ترامپ به زودی سرویس تیک تاک را در آمریکا ممنوع می‌کند

دونالد ترامپ به زودی سرویس تیک تاک را در آمریکا ممنوع می‌کند

4 ثانیه خوانده شده
0
0
752

دونالد ترامپ به صورت رسمی اعلام کرد که از همین امروز سرویس تیک تاک در کشور آمریکا به صورت کامل ممنوع خواهد شد. اگر چه هنوز مشخص نشده این ممنوعیت دقیقا به چه شکل صورت خواهد گرفت اما به نظر می‌رسد حواشی زیادی پیرامون تیک تاک در حال شکل گیری است.

داستان کلی ممنوعیت تیک تاک از آن‌جایی شروع شد که این شرکت چینی در حال مذاکره با شرکت مایکروسافت برای فروش خود و همچنین شرکت دیگری به نام ByteDanc بوده است. تیک تاک که زیر ذره بین دولت آمریکا قرار گرفته شرکتی چینی محسوب می‌شود. همان‌طور که می‌دانید، این روزها چین و آمریکا اصلا رابطه‌ی خوبی ندارند و طبیعتا هرگونه همکاری میان این دو کشور حتی میان مایکروسافت و تیک تاک نمی‌تواند خبر خوبی برای دولت ترامپ باشد.

دونالد ترامپ به زودی سرویس تیک تاک را در آمریکا ممنوع می‌کند دونالد ترامپ به زودی سرویس تیک تاک را در آمریکا ممنوع می‌کند

از طرفی دیگر شرکت همکار تیک تاک تحت عنوان ByteDance در سال ۲۰۱۷ سرویس Musci.ly را خریداری کرد و در ادامه این سرویس به نام تیک تاک تغییر کاربری داد. به همین دلیل، دولت آمریکا طی ماه های اخیر با شرکت ByteDance در حال گفتگو بوده تا از تیک تاک جدا شود و به عنوان شرکتی مستقل همکاری کند. به گفته‌ی مقامات کاخ سفید، تیک تاک می‌تواند امنیت ملی آمریکا را به خطر بیندازد.

تیک تاک که سخت به دنبال این است تا ممنوعیت خود در آمریکا را لغو کند، به دنبال فروش بخشی از شرکت خود به شرکت‌های غیر چینی نظیر Capital بوده است. تعداد کاربران فعال تیک تاک هم اکنون به بیش از ۸۰۰ میلیون نفر رسیده و دفتر رسمی این شرکت در کشور چین بیش از هزاران کارمند را در خود می‌بیند. البته شرکت تیک تاک در آمریکا نیز چند شعبه دارد و مشخص نیست چه اتفاقی برای این شعبه‌ها خواهد افتاد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…