خانه اخبار بیش از سه میلیارد نفر در دنیا به انجام بازی‌های ویدیویی می‌پردازند

بیش از سه میلیارد نفر در دنیا به انجام بازی‌های ویدیویی می‌پردازند

1 ثانیه خوانده شده
0
0
743
بیش از سه میلیارد نفر در دنیا به انجام بازی‌های ویدیویی می‌پردازند

گزارش جدیدی که موسسه‌ی تحقیقاتی DFC Intelligence منتشر کرده نشان می‌دهد بیش از سه میلیارد نفر در دنیا در حال حاظر به انجام بازی‌های ویدیویی می‌پردازند.

از آن‌جایی که جمعیت زمین تقریبا ۸ میلیارد است، می‌توان گفت که بیش از ۴۰ درصد از جمعیت دنیا به بازی‌های ویدیویی می‌پردازند. البته با روی کار آمدن گوشی‌های هوشمند طبیعی است که این آمار چنین افزایش محسوسی را داشته باشد چرا که بازی‌های گوشی‌های هوشمند بیشترین طرفدار را میان کاربران بازی‌های ویدیویی در سرتاسر دنیا دارد.

از میان این جمعیت، تنها ۸ درصد از آن‌ها کنسول‌های بازی را به عنوان پلتفرم اصلی خود برگزیده‌اند. البته کسانی که کنسول‌های بازی را انتخاب کرده‌اند،‌ بیش از دیگر پلتفرم‌ها بازی می‌کنند. تقریبا نزدیک به ۱٫۵ میلیارد نفر، ۴۵ درصد از آمار منتشر شده رایانه‌های شخصی را برای انجام بازی‌های ویدیویی ترجیح می‌دهند هرچند در میان افراد ممکن است کسانی که کنسول‌های بازی را هم دارند شامل شوند.

در میان قاره‌های مختلف، قاره‌ی‌ آسیا با توجه به جمعیت بالاترش آمار ۱٫۵ میلیارد نفری را دارد. قاره‌ی اروپا با ۶۶۸ میلیون نفر گیمر، در رتبه‌ی دوم قرار گرفته است. آمریکای لاتین ۳۸۸ میلیون و آمریکای شمالی با ۲۶۱ میلیون نفر در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. این آمار برای بازی‌های گوشی‌های هوشمند کمی متفاوت‌تر است اما آسیا همچنان در این زمینه‌ نیز رتبه‌ی اول را از آن خود کرده است.

به هر حال، صنعت بازی‌های ویدیویی طی چند سال گذشته با پیشرفت محسوسی همراه بوده است. این صنعت را حالا می‌توان حتی قوی‌تر از صنعت فیلم سازی دانست چرا که افراد بیشتری هر روز به سمت آن جذب می‌شوند. شما نیز برای خرید بازی مورد علاقه‌ی خود می‌توانید از اینجا به خرید گیفت کارت بپردازید تا به راحت‌ترین شکل ممکن بازی مورد علاقه‌ی خود را خریداری کنید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…