خانه اخبار کشورهای آسیایی به خاطر ویروس کرونا به سراغ بلاک چین می‌آیند

کشورهای آسیایی به خاطر ویروس کرونا به سراغ بلاک چین می‌آیند

4 ثانیه خوانده شده
0
0
688
کشورهای آسیایی به خاطر ویروس کرونا به سراغ بلاک چین می‌آیند

براساس آمار و اطلاعات منتشر شده از وبلاگ تحقیقاتی Nikkei، بسیاری از کشورهای آسیایی در حال ورود به دنیای بلاک چین برای محافظت و جلوگیری از هک شدن اطلاعات‌شان هستند. وورد کشورهای آسیایی می‌تواند روند بلاک چین را به طور کلی تغییر دهد به طوری که گفته می‌شود تا پایان سال ۲۰۲۳ ارزش مالی بلاک چین به بیش از ۱۵ هزار دلار برسد.

تغییر و تحولا ایجاد شده که گفته می‌شود به خاطر وضعیت حال حاظر دنیا و پاندمی کرونا بوده است، باعث می‌شود تا دولت‌ها از ایجاد هرگونه فساد در مسائل مالی و امنیتی خود جلوگیری کنند. بسیاری از کارشناسان معتقدند که شرکت‌های دیجیتالی باید به سمت بلاک چین بیایند تا بتوانند از اطلاعات خود به طور کامل و صحیح محافظت کنند.

از جمله کشورهایی که جدیدا روند رو به افزایشی در دنیای بلاک چین داشته می‌توان به سنگاپور اشاره کرد که شرکت‌های درون این کشور با دیگر شرکت‌ها برای بلاک چین همکاری کرده‌اند. به عنوان مثال می‌توان به شرکت Agrocorp  اشاره کرد که به تازگی با همکاری با شرکت Cargill پرداخته تا سیستم بلاک چین را راه اندازی کند.

در کشور چین نیز شرکت بیمه‌ای Xiang Hu Bao به کسانی که ویروس کرونا بگیرند و جان خود را از دست دهند معادل ۱۴ هزار دلار پرداخت می‌کند. این شرکت، به عنوان شرکتی دیجیتالی محسوب می‌شود که در دنیای بلاک چین نیز سرمایه گذاری زیادی را انجام داده است. به گفته‌ی مسئولان شرکت مورد اشاره، مشکل اصلی آن‌ها امنیت سیستم و فساد مالی بوده که بلاک چین توانسته تمامی این مسائل را حل کند.

دنیای بلاک چین، دنیای تازه واردی نیست و به نظر می‌رسد هر روز در حال پیشرفت باشد. تمامی پیش بینی ها نیز حاکی از این است که بلاک چین به زودی دراکثر کشورهای دنیا نقش مهمی را در امنیت و سیستم اطلاعاتی آن‌ها بازی خواهد کرد. باید منتظر ماند و دید بلاک چین چه تاثیری بر روی روند فعلی دنیا و سیاست‌های فعلی خواهد داشت.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…