خانه اخبار بیت کوین در تاریخش تنها ۱۲ روز بالاتر از قیمت ۱۶ هزار دلاری بوده است

بیت کوین در تاریخش تنها ۱۲ روز بالاتر از قیمت ۱۶ هزار دلاری بوده است

0 ثانیه خوانده شده
0
0
683
بیت کوین در تاریخش تنها 12 روز بالاتر از قیمت 16 هزار دلاری بوده است

همان‌طور که می‌دانید بیت کوین حالا توانسته به قیمت بالاتر از ۱۲ هزار دلاری دست یابد. این بدان معناست که این ارز دیجیتال ممکن است رکورد جدیدی را از خود به ثبت برساند اما اگر نگاهی به گذشته بیندازیم، در طول عمر بیش از ۴ هزار روزه‌ی این ارز دیجیتال، بیت کوین توانسته تنها ۱۲ روز بالاتر از این قیمت قرار بگیرد.

آمار و ارقام منتشر شده در حالی منتشر شده است که ده روز از این دوازده روز، تنها در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاده است. سرمایه گذاری که قیمت ۲۰ هزار دلاری بیت کوین را در سال ۲۰۱۷ خریداری کرد، هم اکنون شاهد کاهش ۱۸ درصدی سرمایه‌ی خود بوده و کسی که در سال ۲۰۱۸ قیمت ۳ هزار دلاری بیت کوین را خریداری کرده باشد، هم اکنون شاهد افزایش سرمایه‌ی بیش از ۴۰۰ درصدی خود شده است.

از میان ده ارز دیجیتال برتر در دنیای کریپتو، تنها ارز دیجیتال Chainlink است که توانسته بیش از ۲ درصد از عمر خودش را بالاتر از قیمت ۱۲ دلاری بگذارند. به عنوان مثالی دیگر، اتریوم که هم اکنون بیش از ۴۶۴ دلار قیمت دارد، تاکنون ده درصد از عمر خود را بالاتر از این قیمت سپری کرده و به نظر می‌رسد در حال حاضر بیت کوین از این لحاظ سابقه‌ی کمتری داشته است.

بیت کوین علاوه بر به ثبت رساندن قیمت ۱۶ هزار دلاری، موفق شده تا رکوردهای دیگری را نیز از خود جابه‌جا کند. به عنوان مثال، بیت کوین در تاریخ ۵ نوامبر، یعنی چیزی نزدیک به ۱۰ روز پیش بیش از ۵٫۵ میلیارد دلار معامله صورت داد که تنها ۹ روز معاملاتی دیگر شاهد این رکورد بوده‌ است. به عبارتی دیگر، اگر کسی ۱ دلار در سال ۲۰۱۳ بیت کوین خریداری کرده بود، در حال حاضر بیش از ۵۳ دلار سرمایه داشت. بنابراین، طی این هفت سال بیت کوین با افزایش قیمت باورنکردنی روبه‌رو شده است.

البته نباید فراموش کنیم که بازار ارزهای دیجیتال ریسک بالایی دارد. تنها و تنها در صورتی سرمایه‌ی خود را در بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین قرار دهید که از علم و آگاهی زیادی در این خصوص برخوردار باشید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…