خانه اخبار سونی تولید پلی استیشن ۵ را دوبرابر می‌کند

سونی تولید پلی استیشن ۵ را دوبرابر می‌کند

0 ثانیه خوانده شده
0
0
850
سونی تولید پلی استیشن 5 را دوبرابر کرد

به نظر می‌رسد سونی تصمیم دارد تولید پلی استیشن ۵ را دو برابر کند. شرکت سونی، سازنده‌ی کنسول محبوب پلی استیشن، با نگاهی مثبت به تقاضای کاربران قصد دارد تولید پلی استیشن ۵ را دو برابر کند. بنابراین، تا قبل از شروع سال ۲۰۲۱ میلادی، سونی بیش از ۱۰ میلیون کنسول پلی استیشن ۵ را تولید خواهد کرد تا بتواند جواب‌گوی تقاصای کاربرانش باشد.
این خبر در حالی منتشر شده که پیشتر، خبرها حاکی از این بودند که سونی انتظار فروش گسترده‌ی زمان عرضه را همانند پلی استیشن ۴ ندارد. در واقع، سونی قصد تولید تنها ۵ میلیون کنسول را داشته اما این عدد گویا به بیش از ۱۰ میلیون افزایش یافته است.

یکی از علت‌هایی که سونی چنین تصمیمی را اخذ کرده، دوران قرنطینه خانگی به خاطر ویروس کرونا است. شرکت سونی همچنین تصمیم دارد تمامی مشکلات عرضه را برطرف کند تا کنسول پلی استیشن ۵ در همان روزهای ابتدایی کمیاب نشود؛‌ مشکلی که نینتندو با کنسول نینتندو سوییچ مدت‌ها درگیر آن بود.

سونی تولید پلی استیشن 5 را دوبرابر کرد 1 سونی تولید پلی استیشن 5 را دوبرابر می‌کند

تولید انبوه پلی استیشن ۵ در اواخر خردادماه شروع شده و گفته می‌شود سونی حداقل ۵ میلیون کنسول را تا شهریورماه سال جاری تولید خواهد کرد تا بتواند تا رسیدن به کریسمس، این تعداد را به همان هدف ۱۰ میلیونی برساند. البته احتمالا ۵ میلیون اول در روز عرضه، و ۵ میلیون دوم پس از عرضه‌ی اولیه در اختیار فروشندگان قرار خواهد گرفت.

اگر بخواهیم این آمار و ارقام را با کنسول پلی استیشن ۴ مقایسه کنیم، به آمار ۴٫۵ میلیونی دست پیدا خواهیم کرد که در زمان عرضه‌ی پلی استیشن ۴ در اختیار فروشندگان قرار گرفت. سونی پس از شش ماه بعد توانست به عرضه‌ی ۱۰ میلیونی پلی استیشن ۴ برسد. بنابراین، می‌توان انتظار داشت که استقبال زیادی از کنسول نسل نهمی سونی خواهد شد و همچنین شاهد افزایش فروش آن خواهیم بود.

در هر صورت، با معرفی رسمی پلی استیشن ۵ و طراحی جذاب آن، علاقه مندان به این کنسول نیز بیشتر شدند. با این که هنوز قیمت رسمی آن مشخص نشده، نمی‌توان پیش بینی کرد که پلی استیشن ۵ در روزهای اول عرضه تا چند میلیون به فروش خواهد رفت.

منبع: VG247

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…