خانه اخبار خودروسازی رنو پلتفرم بلاک چین را برای انتقال سریع‌تر داده‌ها آزمایش می‌کند

خودروسازی رنو پلتفرم بلاک چین را برای انتقال سریع‌تر داده‌ها آزمایش می‌کند

2 ثانیه خوانده شده
0
0
675
خودروسازی رنو پلتفرم بلاک چین را برای انتقال سریع‌تر داده‌ها آزمایش می‌کند

شرکت خودروسازی رنو برای این که تاییدیه‌ی قطعات خودروی خود را سریع‌تر دریافت کند، تصمیم دارد تا از پلتفرم بلاک چین به صورت آزمایشی استفاده کند. این پروژه که XCEED نام گرفته است همکاری رنو با شرکت‌های مطرح پلتفرم بلاک چین را تایید می‌کند که توسط آن برای انتقال سریع‌تر داده‌ها توسط بلاک چین برنامه‌هایی صورت گرفته است.

رنو این پروژه را در شعبه‌ی شهر دبی امتحان کرده و توانسته تنها در عرض یک ثانیه بیش از ۱ میلیون سند اداری و ۵۰۰ تراکنش را انجام دهد. پروژه‌ی XCEED در واقع سرعت انتقال داده‌ها میان سازندگان قطعات و شرکت خودروسازی رنو را افزایش می‌دهد.

شرکت رنو از تاریخ اول سپتامبر این پروژه را شروع کرده و علت اصلی آن نیز ایجاد مقررات جدید در اروپا برای دریافت تاییدیه‌ی قطعات خودرو به شمار می‌رود. اتحادیه‌ی اروپا قانون جدید را در حالی قرار است روی کار آورد که این قانون سعی بر این دارد تا به آلودگی هوا و نظارت بیشتر بر روی قطعات خودروها کمک بسزایی کند.

البته خودروسازی رنو تنها شرکت در این زمینه محسوب نمی‌شود که تصمیم دارد از بلاک چین برای سریع‌تر پیش بردن داده‌های خود استفاده کند. پیش از این نیز شرکت‌های مطرح دیگری نظیر BMW و Ford از تکنولوژی بلاک چین استفاده کرده‌اند.

تکنولوژی بلاک چین هر روز با سرعت بیشتری در میان شرکت‌های معتبر اروپایی در حال گسترش است و به نظر می‌رسد در آینده‌ای نه چندان دور استقبال فوق العاده‌ای از این تکنولوژی شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…