خانه اخبار انتظار می‌رود عملکرد پلی استیشن ۵، کنسول نسل نهمی مایکروسافت را به راحتی کنار بزند

انتظار می‌رود عملکرد پلی استیشن ۵، کنسول نسل نهمی مایکروسافت را به راحتی کنار بزند

1 ثانیه خوانده شده
0
0
939
انتظار می‌رود عملکرد پلی استیشن 5 کنسول نسل نهمی مایکروسافت را به راحتی کنار بزند

محقق صنعت بازی‌های ویدیویی، DFC Intelligence اعلام کرد که طی سال‌های آینده و تا سال ۲۰۲۴ پلی استیشن ۵ عملکرد به مراتب بهتری را از نظر فروش در دنیای کنسول‌های نسل نهمی خواهد داشت به طوری که آمار فروش این کنسول دو برابر بیشتر از ایکس باکس سری اکس مایکروسافت خواهد بود.

پلی استیشن ۵ و ایکس باکس وان سری اکس هر کدام استراتژی متفاوت‌تری را برای نسل نهم برگزیده‌اند به طوری که سونی دوست دارد هرچه سریع‌تر کاربران پلی استیشن ۴ را به سوی نسل جدید سوی دهد اما کاربران ایکس باکس وان به نظر می‌رسد می‌توانند همچنان از انحصاری‌های دوست داشتنی مایکروسافت استفاده کنند.

به هر حال، برنامه‌ی سونی برنامه‌ای با دیدگاه کوتاه مدت است به همین دلیل انتظار می‌رود پلی استیشن ۵ تا سال ۲۰۲۴ بتواند ایکس باکس سری اکس را تا دوبرابر در فروش بهتر عمل کند. مایکروسافت نیز در ماه‌های گذشته سعی زیادی کرده تا کاربران پلی استیشن را به سمت و سوی خود بکشاند اما تبلیغات و عملکرد پلی استیشن ۵ به نظر می‌رسد تاثیر بیشتری بر روی کاربران بازی‌های ویدیویی داشته است.

dfc forecast ps5 xsx 673x740 1 انتظار می‌رود عملکرد پلی استیشن 5، کنسول نسل نهمی مایکروسافت را به راحتی کنار بزند

از طرفی دیگر، سونی در اکثر مناطق دنیا طرفدار دارد. از جمله بازارهای اصلی این کشور می‌توان به اروپا و ژاپن نام برد که در اینجا مایکروسافت کوچک‌ترین طرفدارانی را دارد. به همین دلیل، به نظر می‌رسد مایکروسافت همچنان نتوانسته در بازارهای غیر انگلیسی زبان طرفداران زیادی را برای خود پیدا کند.

البته مایکروسافت آن‌چنان هم بازنده‌ی قاطعی دراین پیش بینی نیست. همان‌طور که گفتیم، سونی شاید در کوتاه مدت برنده‌ی نبرد میان دو کنسول نسل نهم باشد اما در درازمدت به نظر می‌رسد مایکروسافت برنامه‌های بیشتری را داشته باشد. سرویس‌هایی نظیر گیم پس توانسته توجه کاربران بیشتری را به ایکس باکس سری اکس جلب کند. علاوه بر این، مایکروسافت می‌تواند کاربران موبایل و همچنین رایانه‌های شخصی را نیز به سمت خود جلب کند.

البته هنوز همه چیز در مورد کنسول‌های نسل نهمی مشخص نشده است. شاید مهم‌ترین نکته در مورد آن‌ها را بتوان در قیمت‌شان جستجو کرد چرا که قیمت اولیه می‌تواند تاثیر بسزایی بر روی فروش کنسول‌ها داشته باشد و باید دید در چه زمانی قیمت این دو رسمی می‌شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…