خانه اخبار بازی‌های پلی استیشن ۵ از دسته‌ی پلی استیشن ۴ پشتیبانی نخواهند کرد

بازی‌های پلی استیشن ۵ از دسته‌ی پلی استیشن ۴ پشتیبانی نخواهند کرد

1 ثانیه خوانده شده
0
0
962
بازی‌های پلی استیشن 5 از دسته‌ی پلی استیشن 4 پشتیبانی نخواهند کرد

از آن‌جایی که هر روز به تاریخ احتمالی عرضه‌ی پلی استیشن ۵ نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم، خبرهای مربوط به این کنسول دوست داشتنی نیز بیشتر می‌شود. سونی در جدیدترین خبر خود اعلام کرده که دسته‌ی پلی استیشن ۴ نمی‌تواند بر روی بازی‌های پلی استیشن ۵ اجرا شود اما برخی دیگر از قطعات جانبی پلی استیشن ۴ با کنسول نسل نهمی این غول ژاپنی کاملا سازگار خواهد بود.

شرکت سونی که در مراسم قبلی خود از دسته و کنسول پلی استیشن ۵ رونمایی کرد، اعلام کرده که برای این که بازی‌های این کنسول بتوانند از امکانات دسته‌ی پلی استیشن ۵ نهایت استفاده را کنند، امکان استفاده از دسته‌های قبلی این شرکت میسر نخواهد بود. البته، این پایان ماجرا نبوده است. سونی اعلام کرده بازی‌های نسل هشتمی که بر روی نسل نهم قابلیت اجرا شدن داشته باشند به طور کامل از دسته‌ی پلی استیشن ۵ پشتیبانی خواهند کرد. بدین ترتیب، می‌توانید همچنان از دسته‌ی دوال شوک ۴ بر روی کنسول جدید این غول ژاپنی استفاده کنید.

بازی‌های پلی استیشن 5 از دسته‌ی پلی استیشن 4 پشتیبانی نخواهند کرد بازی‌های پلی استیشن 5 از دسته‌ی پلی استیشن 4 پشتیبانی نخواهند کرد

اما دیگر لوازم جانبی پلی استیشن ۴ که به طور رسمی توسط سونی پشتیبانی می‌شوند احتمالا بر روی پلی استیشن ۵ اجرا خواهند شد. به عنوان مثال، سونی اعلام کرده دوربین پلی استیشن ۴ به طور کامل و با استفاده از آداپتوری مخصوص که به صورت رایگان در اختیار خریداران قرار می‌گیرد، بر روی پلی استیشن ۵ نصب خواهد شد. کنترلرهای PS Move نیز به همین طریق بر روی کنسول نسل نهمی سونی فعال خواهند شد.

در نهایت سونی اعلام کرده دیگر لوازم جانبی رسمی نظیر فرمان‌های بازی نیز بر روی پلی استیشن ۵ قابلیت اجرا خواهند داشت. هدست گلد و پلاتنیوم پلی استیشن هم به راحتی به این کنسول متصل خواهند شد و امکان اتصال دیگر هدست‌های یو اس بی نیز فراهم شده است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…