خانه اخبار بیش از یک میلیون کره‌ای حالا گواهینامه‌ی رانندگی بر اساس بلاک چین دارند

بیش از یک میلیون کره‌ای حالا گواهینامه‌ی رانندگی بر اساس بلاک چین دارند

1 ثانیه خوانده شده
0
0
763
بیش از یک میلیون کره‌ای حالا گواهینامه‌ی رانندگی بر اساس بلاک چین دارند

براساس آمار منتشر شده، بیش از یکی میلیون شهروند کره‌ای برای تعویض گواهینامه‌ی ساده خود به جای گواهینامه‌ی دیجیتالی بلاک چین اقدام کرده‌اند. این اقدام توسط دولت کره‌ی جنوبی شروع شد و با همکاری برنامه‌ی Pass مخصوص گوشی‌های هوشمند صورت می‌گیرد.

در کره‌ی جنوبی، بیش از ۳۲ میلیون نفر گواهینامه رانندگی دارند و به نظر می‌رسد در حال حاظر تقریبا ۳ درصد از آن‌ها گواهینامه‌های براساس بلاک چین را ترجیح داده‌اند. گواهینامه‌های دیجیتال بلاک چین در کره‌ی جنوبی اولین اقدام این دولت برای دیجیتالی کردن مدارک شهروندان این کشور به شمار می‌رود و تاییدیه‌ی وزارت ارتباطات این کشور را نیز در شهریورماه پارسال دریافت کرده است.

علاوه بر این، سیستم دیجیتالی جدید کره‌ی جنوبی که پایه و اساس آن در بلاک چین دیده می‌شود برای تایید هویت و سن شهروندان نیز به کار گرفته می‌شود. به عنوان مثال، در مکان‌هایی که افراد بالاتر از ۱۸ سال باید حضور داشته باشند، این سیستم می‌تواند به راحتی تاییدیه‌ی سن افراد را به صاحب مغازه اعلام کند. کاربران با نشان دادن کد QR گواهینامه‌ی خود به راحتی هر چه تمام‌تر می‌توانند سن خود را تایید کنند. در کنار این موضوع، برای کسانی که زبان کره‌ای ندارند، سیستمی با زبان انگلیسی تعبیه شده است.

در هفته‌ی فعلی، کره‌ی جنوبی چندین و چند سیستم تعاملی بلاک چین را معرفی کرده است. به عنوان مثال یکی از بانک‌های مطرح این کشور با وزارت راه همکاری می‌کند تا به صورت دیجیتالی و از طریق بلاک چین عوارض آزادراه‌ها از افراد این کشور گرفته شود.

البته کره‌ی جنوبی تنها کشوری در دنیا نیست که بلاک چین را در اولویت مسائل خود قرار داده است. پیش از این نیز کشور استرالیا اعلام کرد که به صورت آزمایشی گواهینامه‌های دیجیتالی بر پایه‌‌ی اتریوم را آزمایش می‌کند که امکان جایگزینی آن با نسخه‌های فیزیکی و کاغذی وجود دارد.

حالا که در دنیای ارز دیجیتال و بلاک چین شاهد چنین پیشرفت‌های محسوسی هستیم، طولی نخواهد کشید تا دیگر کشورها نیز طرح‌های مشابهی را برای این تکنولوژی در نظر بگیرند. باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی برای بلاک چین و ارز دیجیتال طی چند سال آینده رخ خواهد داد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…