خانه اخبار قیمت و تاریخ عرضه کارت گرافیک‌های سری ۳ هزار NVIDIA مشخص شد

قیمت و تاریخ عرضه کارت گرافیک‌های سری ۳ هزار NVIDIA مشخص شد

2 ثانیه خوانده شده
0
0
648
https://tokakey.com/

شرکت Nvidia  در نهایت از کارت گرافیک‌های قدرت‌مند جدید خود رونمایی کرد که توانسته نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کند. کارت گرافیک‌های جدید این شرکت با نام‌های ۳۰۷۰، ۳۰۸۰ و ۳۰۹۰ روانه بازار خواهند شد و هر کدام قیمت و تاریخ عرضه‌ی متفاوتی را تجربه خواهند کرد که در ادامه بیشتر در مورد آن‌ها توضیح خواهیم داد.

کارت گرافیک ۳۰۸۰ جدید شرکت انویدیا تقریبا ده روز دیگر به طور رسمی عرضه‌ی جهانی خواهد شد و قیمت ۷۰۰ دلار را یدک خواهد کشید. از طرفی دیگر، کارت گرافیک ۳۰۷۰ انویدیا در ماه مهر عرضه می‌شود و هنوز تاریخ دقیقی برای آن مشخص نشده است. این کارت گرافیک نیز ۵۰۰ دلار قیمت خواهد داشت. اما پرچمدار سری ۳ هزار انویدیا به قیمت بسیار بالای ۱۵۰۰ دلاری مجهز خواهد شد و اواخر شهریور به طور رسمی عرضه می‌شود.

نکته‌ی قابل توجه در مورد کارت گرافیک‌های جدید انویدیا پشتیبانی هر سه از پورت HDMI 2.1 است که برای بازی‌های نسل جدید ضروری تلقی می‌شود. علاوه بر این مقدار قدرت مورد نیاز کارت گرافیک‌های ۳۰۸۰ و ۳۰۹۰ بیش از ۷۵۰ وات خواهد بود. اما در طرف دیگر این ماجرا، کارت گرافیک ۳۰۷۰ تنها به قدرت ۶۵۰ واتی نیاز خواهد داشت.

براساس نقد و بررسی‌های انجام شده تمامی کارت گرافیک‌های معرفی شده در مقایسه با نسل خود حداقل ۷۰ درصد سرعت و کیفیت بیشتری دارند. حتی می‌توان به کارت گرافیک ۳۰۷۰ نیز اشاره کرد که گفته می‌شود کمی از مدل ۲۰۸۰ti عملکرد بهتری را از خود نشان داده است هر چند باید تا عرضه‌ی رسمی این مدل‌ها و عملکرد آن‌ها در بازی‌های ویدیویی منتظر بمانیم. علاوه بر این، فن‌های تعبیه شده بر روی کارت گرافیک انویدیا طوری طراحی شده‌اند که از هر دو طرف قابلیت تهویه هوا خواهن داشت و صدای کمتری را نیز نسبت به نسل‌های قبل تولید خواهند کرد.

همان‌طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، کارت گرافیک‌های مورد اشاره نهایتا تا اواخر مهرماه وارد بازار جهانی خواهند شد و باید منتظر قیمت آن‌ها در بازار ایران باشیم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…