خانه اخبار استرالیا نیازی به احداث بانک مرکزی ارز دیجیتال نمی‌بیند

استرالیا نیازی به احداث بانک مرکزی ارز دیجیتال نمی‌بیند

0 ثانیه خوانده شده
0
0
787
استرالیا نیازی به احداث بانک مرکزی ارز دیجیتال نمی‌بیند

در حالی که بسیاری از کشورهای دنیا در حال برنامه ریزی برای احداث بانک مرکزی ارز دیجیتال یا همان CBDC هستند، کشور استرالیا زیاد تمایلی به انجام این کار ندارد. براساس خبری که منتشر شده، دولت کشور استرالیا فعلا توافق خود را با احداث بانک مرکزی ارز دیجیتال اعلام نکرده و همچنین استیبل کوین‌های دیجیتال نیز در این کشور اوضاع خوبی ندارند.

یکی از عواملی که دولت استرالیا با این مورد موافقت نکرده، تمایل مردم این کشور برای استفاده از خدمات بانکی با پول رایج است. مسائل پیرامون ویروس کرونا باعث شده تا مردم این کشور تمایل زیادی برای استفاده از پول نقد نداشته باشند.

کشورهای سوئد، چین و کانادا از جمله کشورهایی هستند که دارای بانک مرکزی ارز دیجیتال بوده و به نظر می‌رسد استرالیا نیز این سه کشور را زیر نظر دارد تا کارهای انجام شده‌ی‌ آنان را با دقت بالایی مشاهده کند.

به طور کلی، با وجود ویروس کرونا وضعیت اقتصادی بیشتر کشورها در مسیر درستی پیش نمی‌رود. پیش بینی‌های انجام شده حاکی از این است که بانک مرکزی استرالیا طی سال گذشته بیش از ۶۰ درصد از منابع ارزی خود را استفاده کرده و اقتصاد این کشور نیز با مشکلات زیادی روبه‌رو شده است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…