خانه اخبار تکنولوژی بلاک چین می‌تواند برای مقابله با کرونا به کار گرفته شود

تکنولوژی بلاک چین می‌تواند برای مقابله با کرونا به کار گرفته شود

1 ثانیه خوانده شده
0
0
704

وزیر اقتصاد کشور ژاپن، تارو آسو، معتقد است که می‌توان از تکنولوژی بلاک چین برای درمان بیماری کرونا استفاده‌ی مثبتی داشت. به گفته‌ی وی، از این تکنولوژی می‌توان برای ردیابی افراد بدون آن که حریم شخصی آن‌ها زیر سوال برود استفاده کرد.

براساس آخرین اطلاعات منتشر شده، بیش از ۲۴ میلیون نفر از مردم دنیا به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و تقریبا ۶۰ هزار نفر از آن‌ها در کشور ژاپن بوده‌اند. وزیر اقتصاد ژاپن در حالی این صحبت‌ها را در کنفرانس خبری خود انجام داد که این کنفرانس به خاطر شرایط همین بیماری بیشتر به صورت اینترنتی شکل گرفت و کمتر کسی در‌آن‌جا حضور فعالی داشت.

وزیر اقتصاد چین در کنفرانس خبری خود اعلام کرد که تهدید کرونا نه تنها کاهش یافته، بلکه می‌توان از تکنولوژی بلاک چین برای ردیابی کسانی که به این بیماری مبتلا شده‌اند استفاده کرد. علاوه بر این، از این تکنولوژی برای کنترل بهتر بیماری می‌توان بهره مند شد تا از موج‌های بعدی این ویروس جلوگیری کامل به عمل آید.

به گفته‌ی تارو آسو، دولت ژاپن و جامعه‌ی بلاک چین باید با همدیگر همکاری بهتری را داشته باشند تا بتوانند مشکلات قانونی این تکنولوژی را در این کشور رفع کنند هر چند هنوز راه زیادی باقی مانده است. به هر حال، وزیر اقتصاد ژاپن تنها کسی نیست که معتقد است بلاک چین می‌تواند در این امر مفید واقع شود. مدیر عامل شرکت SBI Holdings نیز پیش از این اعلام کرده بود که بلاک چین برای رهگیری ماسک‌ها می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد تا ماسک‌های پزشکی به دست همه‌ی مردم برسد.

به هر حال، تکنولوژی بلاک چین هر روز در حال پیشرفت است و دولت‌های مختلفی نیز سعی دارند به طرز صحیحی از آن استفاده کنند. شما برای خرید کالای دیجیتال و گیفت کارت نیز می‌توانید به وب سایت توکاکی مراجعه کنید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…