خانه اخبار مقایسه لودینگ بازی‌ها در پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری اکس

مقایسه لودینگ بازی‌ها در پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری اکس

6 ثانیه خوانده شده
0
0
583
مقایسه لودینگ بازی‌ها در پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری اکس

نسل نهم کنسول‌های بازی با شعارهای متفاوتی قرار است وارد بازار شوند اما شعار مشترک آن‌ها با توجه به استفاده از حافظه‌ی SSD،‌ زمان لودینگ کوتاه است. به همین دلیل، به نظر می‌رسد در نسل بعد دیگر لازم نیست مدت زمان زیادی را پشت لودینگ بازی‌ها بگذارنید. در اینجا، نگاهی به زمان لودینگ بازی‌ها در کنسول‌های نسل نهمی می‌پردازیم. البته این لودینگ‌ها برای بازی‌های نسل قبل است و احتمالا بازی‌های جدیدتر زمان لودینگ بسیار سریعی خواهند داشت.

به عنوان مثال در کنسول پلی استیشن ۵ سونی زمان لودینگ بازی Batman: Arkham Knight از منوی اصلی تا خود بازی چیزی نزدیک به ۱۷ ثانیه شده است. این در حالی است که کنسول ایکس باکس مایکروسافت این زمان را به چیزی نزدیک به ۱۱ ثانیه کاهش داده است. از دیگر بازی‌های مطرح می‌توان به Red Dead Redemption 2 اشاره کرد. در این بازی، زمان لودینگ رسیدن به خود بازی از منو در پلی استیشن ۵ نزدیک به ۳۴ ثانیه است اما این مقدار برای کنسول ایکس باکس سری اکس به ۳۶ ثانیه می‌رسد.

البته نباید فراموش کرد که بسیاری از این بازی‌ها ممکن است آپدیت جدیدی را دریافت کنند. دریافت آپدیت و به روز رسانی جدید بدین معناست که بازی‌ها از میزان لودینگ کوتاه نسل‌های بعد نیز بهره‌مند خواهد شد.

از دیگر بازی‌های آزمایش شده می‌توان به بازی Destiny 2 نیز اشاره کرد که بر روی پلی استیشن ۵ به ۴۶ ثانیه زمان نیاز دارد تا بتواند لود شود. این بازی بر روی کنسول ایکس باکس سری اکس در کمتر از ۳۷ ثانیه لود خواهد شد.

بازی‌های نسل بعدی نیز می‌تواند مورد توجه کاربران قرار شود. به عنوان مثال، بازی Demon Souls که به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد لودینگ کمتر از ۲ ثانیه‌ای را تحویل کاربران خواهد داد. پس به نظر می‌رسد، بازی‌هایی که برای کنسول‌های نسل بعد عرضه می‌شوند قطعا زمان لودینگ کمتری را خواهند داشت.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…