خانه اخبار پاندمی کرونا چه تاثیری بر روی ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین داشته است؟

پاندمی کرونا چه تاثیری بر روی ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین داشته است؟

0 ثانیه خوانده شده
0
0
504
پاندمی کرونا چه تاثیری بر روی ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین داشته است؟

شاید یک سال پیش کسی فکرش را هم نمی‌کرد که زندگی در دنیا تا این حد دچار تغییرات شود. ویروس کرونا و اتفاقاتی که پیرامون آن رخ داده را قطعا می‌توان اتفاق قرن نام گذاری کرد که تا سال‌های سال از آن یاد خواهد شد. اگرچه هیچ وقت مریض شماره صفر یا همان مریضی که اولین باری بود که به این ویروس مبتلا شد شناسایی نشد، اما اولین بار گزارش ویروس کرونا توسط دولت چین به دنیا داده شد.

از آن زمان تاکنون کرونا خیلی قدرت‌مندانه به کار خود ادامه داده و بر روی موارد مختلفی تاثیر گذار بوده است. به هر حال، وضعیت فعلی به قدر ناگوار است که دولت بریتانیا سال ۲۰۲۰ را سال فاصله‌ی اجتماعی و همچنین قرنطینه نام گذاری کرده است. اما تاثیر این ویروس بر روی اقتصاد دنیا از جمله ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین به چه شکلی بوده است؟

اگرچه کرونا ضررهای بسیاری را برای اکثر مردم دنیا داشته، اما شاید بتوان یک خوبی را در آن پیدا کرد. کرونا وضعیت مالی بد اروپا و پشتیبانی آن‌ها به روش‌های سنتی را تا حدی از بین برده به طوری که اروپایی‌ها نیز کم کم به سراغ تکنولوژی بلاک چین و قابلیت‌های آن آمده‌اند. حتی برخی از کشورها نیز تصمیم بر این گرفته‌اند که نحوه‌ی احداث بانک مرکزی ارزهای دیجیتال را نیز در دستور کار خود قرار دهند.

براساس آمار منتشر شده، بانک‌های مرکزی دولت‌های مختلف بیش از ۱۵ تریلیارد دلار پول چاپ کرده‌اند تا وضعیت فعلی و بد اقتصادی دنیا را نجات دهند. اگر چه این چاپ پول نتوانسته موفقیت زیادی را به جز تورم برای کشورها ایجاد کند، اما بیت کوین ننتوانسته از زمان پیدایش ویروس کرونا روندی افزایشی و چشمگیری را به خود بگیرد به طوری که در زمان نوشتن این مقاله به قیمت ۱۹ هزار دلار نزدیک شده است.

علاوه بر این، بسیاری از دولت‌ها افرادی را که به کرونا مبتلا شدند توسط دستگاه‌های دیجیتال و گوشی‌های همراه کنترل می‌کنند. همین مسئله نگرانی‌های زیادی را در مورد حق خصوصی افراد به وجود آورده است.

در هر حال، کرونا نه تنها جان بسیاری از مردم در دنیا را گرفت، بلکه وضعیت اقتصادی بسیاری از کشورها را نیز خراب کرد هر چند ارزهای دیجیتال تاکنون افزایش قیمتی بی نظیری را تجربه‌ کرده‌اند. نظر شما چیست؟‌‌آیا کرونا به سود ارزهای دیجیتال و استفاده‌ی بیشتر مردم از آن شده است؟

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…