خانه اخبار جدال میان آمریکا و چین چگونه می‌تواند به قیمت بیت کوین کمک کند؟

جدال میان آمریکا و چین چگونه می‌تواند به قیمت بیت کوین کمک کند؟

0 ثانیه خوانده شده
0
0
918
جدال میان آمریکا و چین چگونه می‌تواند به قیمت بیت کوین کمک کند؟

در حالی که جدال میان آمریکا و چین طی ماه‌های گذشته با شدت بیشتری روبه‌رو شده، اقتصاد کشور آمریکا نیز با کاهش شدیدی همراه بوده است. همین مسئله باعث شده تا تقاضا برای ارز دیجیتال بیت کوین بیشتر و بیشتر شود و در نتیجه قیمت این ارز نیز طی ماه‌های گذشته با افزایشی باورنکردنی روبه‌رو شده است. افزایش قیمت بیت کوین طوری بوده که تا روز یک شنبه قیمت این ارز دیجیتال به ۱۲ هزار دلار رسید که بالاترین میزان قیمت این ارز طی دو سال گذشته بوده است.

از آن‌جایی که ممکن است جدال میان آمریکا و چین به سود بیت کوین باشد، کارشناسان بر این عقیده‌اند که این اوضاع می‌تواند باعث شود تا تحریم‌های آمریکا علیه چین ادامه دارد باشد و بیت کوین به عنوان مانعی استفاده شود. از طرفی دیگر گفته می‌شود دولت چین به دنبال توسعه‌ی ارز دیجیتال یون ( واحد رسمی پول کشور چین) است و همین مسئله ممکن است ارز دیجیتال دلار را به وجود آورد.

5d5ea72e9563f42015296df2 1024x512 جدال میان آمریکا و چین چگونه می‌تواند به قیمت بیت کوین کمک کند؟

حالا به نظر می‌رسد بحث میان آمریکا و چین داغ‌تر نیز شده باشد. دونالد ترامپ، ٰرئیس جمهور آمریکا رسما اعلام کرد که شبکه‌ی اجتماعی تیک تاک را به زودی در کشور آمریکا ممنوع می‌کند و از طرفی دیگر، دولت چین سفارت خود را در آمریکا تعطیل کرده است. همگی این موارد باعث شده تا بیت کوین همچنان با افزایش قیمت روبه‌رو شود.

از سویی دیگر، اقتصاد آمریکا نیز طی یک سال گذشته با وضعیت مناسبی همراه نبوده است. مشکلات متعددی نظیر ویرویس کرونا و همچنین مشکلات با کشور چین باعث شده‌اند تا اقتصاد این کشور و ارزش دلار به پایین‌تر حد خود طی چند سال اخیر برسد.

احتمال این که روابط میان چین و آمریکا به وضعیت بدتری نیز برسد بسیار زیاد است. حداقل تا زمانی که دونالد ترامپ در کشور آمریکا رئیس جمهور باشد و در کاخ سفید قرار بگیرد، این وضعیت ادامه دار خواهد بود. آمریکا به تازگی یکی از مسئولان کشور چین را هم تحریم کرده است تا هیچ گونه روزنه‌ی امیدی برای بهبود شرایط رابطه‌ی میان این دو کشور دیده نشود.

آمریکا با در دست داشتن دلار می‌تواند هر شخصی در دنیا را تحریم کند چرا که دلار ارزش بسیار بالایی در کل جهان دارد. اما از آن‌جایی که بیت کوین این روزها حرف‌های زیادی را برای گفتن دارد، به نظر می‌رسد هر چه قدر که به جلوتر پیش می‌رویم، از ارزش دلار کاهش و به ارزش بیت کوین افزوده می‌شود.

به هر حال، جدال میان این دو غول اقتصادی دنیا همچنان ادامه دارد و مشخص نیست آینده‌ی رابطه‌ی این دو کشور به کجا کشیده خواهد شد. قیمت بیت کوین نیز به مقاومت ۱۲ هزار دلاری خود رسیده و روز گذشته با کاهشی جزئی به ۱۱ هزار و ۵۰۰ دلار رسید. باید منتظر ماند و دید آینده‌ی این ارز دیجیتال و همچنین آینده‌ی رابطه‌ی این دو کشور به کجا کشیده خواهد شد؟

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…