خانه اخبار با افزایش قیمت طلا، چه اتفاقی برای بیت کوین خواهد افتاد؟

با افزایش قیمت طلا، چه اتفاقی برای بیت کوین خواهد افتاد؟

0 ثانیه خوانده شده
0
0
971
با افزایش قیمت طلا، چه اتفاقی برای بیت کوین خواهد افتاد؟

شرکت سرمایه کذاری گلدن ساکس پیش بینی کرده که قیمت طلا تا سال ۲۰۲۲ با افزایش ۲۰ درصدی به قیمت ۲۳۰۰ دلار خواهد رسید. قیمت طلا در پایان ماه جولای به ازای هر اونس توانست به ۲ هزار دلار برسد اما شرکت گلدن ساکس بر این عقیده است که افزایش قیمت طلا در ماه جولای تنها ابتدای کار بوده و احتمالا طی دو سال آینده این روند ادامه دار خواهد بود. اما قیمت طلا چه تاثیری بر روی بیت کوین خواهد گذاشت؟

با این حال، شرکت گلدن ساکس که پیش بینی کرده بود این اتفاق تنها در ۱۲ ماه خواهد افتاد، حالا پیش بینی خود را تغییر داده و اعلام کرده که به خاطر مسائل و اقتصادی نه چندان خوب کشور آمریکا و میزان بدهی این کشور، قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۲۲ یعنی تقریبا ۲۴ ماه دیگه به ۲۳۰۰ دلار خواهد رسید. اما آیا افزایش قیمت طلا می‌تواند به بیت کوین به عنوان یکی از مهم‌ترین ارزهای دیجیتال کمکی کند؟

به گفته‌ی گلدن ساکس، اقدامات دولت آمریکا برای بهبود شرایط اقتصادی این کشور به سرانجام خوشی منتهی نخواهد شد و آمریکا به زودی مقدار زیادی بدهی به بار خواهد آورد. به گفته‌ی این شرکت سرمایه گذاری، چنین عواملی می‌تواند باعث افزایش شدید قیمت طلا و نقره شود. چنین اتفاقاتی می‌تواند باعث کاهش ارزش دلار شود، به همین دلیل بیت کوین می‌تواند به عنوان ارزی جایگزین تلقی شود.

بیت کوین در ماه جولای دقیقا برعکس دلار و موافق طلا عمل کرد. در واقع، هر چه قدر که قیمت طلا بالاتر رفت، قیمت بیت کوین نیز افزایش داشت. به هر حال، باید منتظر ماند و دید آیا پیش بینی شرکت گلدن ساکس درست از آب در خواهد آمد یا اتفاقات دیگری در شرف وقوع است؟

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…