خانه اخبار بازی‌ها در صورت داشتن خرید درون برنامه‌ای در کشور استرالیا هشدار دریافت می‌کنند

بازی‌ها در صورت داشتن خرید درون برنامه‌ای در کشور استرالیا هشدار دریافت می‌کنند

2 ثانیه خوانده شده
0
0
715
خرید درون برنامه‌ای

دولت استرالیا در اقدامی تحسین برانگیز، از این پس بر روی جعبه‌ی بازی‌هایی که خرید درون برنامه‌ای دارند ، هشدار نصب می‌کند تا کابران را از این موضوع کاملا اگاه کند. در واقع، این هشدار بر روی قسمت رده‌ی سنی درج می‌شود و در حال حاظر قرار است بر روی بازی‌هایی نظیر فیفا ۲۱ و Avengers نصب شود.

پیش از این نیز دولت استرالیا اقداماتی را برای آگاهی کاربران بازی‌های ویدیویی از لوت باکس‌ها انجام داده بود. در کشور آمریکا نیز اقدامی مشابه بر روی رتبه بندی بازی‌های ESRB دیده می‌شود که در صورت داشتن لوت باکس‌ها به کاربران آگاهی می‌دهد. اما تفاوت میان این دو کشور، در نحوه‌ی اجرای آن است چرا که ESRB به عنوان گروهی مستقل شناخته می‌شود اما در کشور استرالیا خود دولت وارد عمل شده است.

خریدهای درون برنامه‌ای در میان بازی‌های بزرگ بسیار رایج شده‌اند. در واقع، کمتر بازی بزرگ AAA را می‌توان یافت که شامل خریدهای درون برنامه‌ای نباشد. بعد از انتشار نسخه‌ی دوم بازی جنگ ستارگان، هیاهوی زیادی در مورد لوت باکس‌ها شکل گرفت و از همان زمان تاکنون خریدهای درون برنامه‌ای نیز مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته است و به نظر می‌رسد دولت استرالیا نیز سخت در تلاش است تا کاربران بازی‌های ویدیویی را از این موضوع آگاه کند.

با این حال، خریدهای درون برنامه‌ای به طور کامل حذف نشده‌اند و اتفاقا به محبوبیت زیادی دست یافته‌اند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که به خریدهای درون برنامه‌ای اهمیت می‌دهید می‌توانید گیفت کارت مربوط به پلتفرم خود را از فروشگاه توکاکی خریداری کنید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…