خانه اخبار آیا مایکروسافت در حال شکستن قول خود برای نسل جدید کنسول‌های بازی است؟

آیا مایکروسافت در حال شکستن قول خود برای نسل جدید کنسول‌های بازی است؟

4 ثانیه خوانده شده
0
0
929
مایکروسافت

مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود که کاربرانش نیازی به نگرانی در مورد نسل جدید بازی‌های ویدیویی نخواهند داشت چرا که این بازی‌ها بر روی نسل فعلی نیز قابلیت اجرا شدن خواهند داشت. اما آیا می‌دانستید که بیش از نصفی از بازی‌های جدید معرفی شده‌ی انحصاری ایکس باکس تنها بر روی کنسول نسل نهمی اجرا خواهد شد؟ از جمله بازی محبوب Forza!

مایکروسافت همیشه سعی داشته تا کاربران خود را از لحاظ اجرای بازی‌های جدید راضی نگه دارد. معرفی کنسول‌های مختلف و همچنین پشتیبانی از نسل‌های قبلی از جمله تلاش مایکروسافت در این زمینه بوده است. ایکس باکس وان معمولی، ایکس باکس وان اس، ایکس باکس وان اکس و سیستم‌های ویندوز از جمله پلتفرم‌های رسمی مایکروسافت محسوب می‌شوند اما کنسول نسل جدید این شرکت چه روندی را پیش خواهد گرفت؟

فیل اسپنسر، مدیر بخش سرگرمی ایکس باکس رسما هفته‌ی پیش اعلام کرد که کاربران ایکس باکس نیازی به نگرانی در مورد نسل جدید بازی‌ها را نخواهند داشت. به گفته‌ی او، مایکروسافت کاربرانش را مجبور به خرید نسل جدید نخواهد کرد. علاوه بر او، افراد بالارتبه‌ی مایکروسافت نیز همین نظر را داشتند. به عنوان مثال، رئیس استودیوی ایکس باکس اعلام کرد که کاربران کنسول‌های نسل هشتمی برای تجربه‌ی بازی‌های جدید مجبور به خرید کنسول نسل نهمی نخواهند شد. گفته‌ای که حالا به نظر می‌رسد کاملا نقص شده باشد.

maxresdefault 1 1024x576 آیا مایکروسافت در حال شکستن قول خود برای نسل جدید کنسول‌های بازی است؟

در جریان کنفرانس شرکت مایکروسافت که روز گذشته برگزار شد، بازی‌های انحصاری نظیر Forza Motorsport، Fable و State of Decay 3 به صورت رسمی معرفی شدند. اما هیچ گونه نشانه‌ای از عرضه‌ی این بازی‌ها برای ایکس باکس وان نسل هشتمی در این مراسم دیده نشد. در واقع بازی‌های مورد اشاره تنها بر روی دو پلتفرم ویندوز و ایکس باکس سری اکس عرضه می‌شوند.

سه احتمال متفاوت را می‌توان در این زمینه حدس زد. احتمال اول این است که مایکروسافت بد قولی کرده و تمامی حرف‌های پیشین خود را فراموش کرده است. احتمال دوم این است که شش بازی معرفی شده‌ی انحصاری روز گذشته از میان تمامی ۹ بازی معرفی شده، تا دو سال پس از عرضه‌ی ایکس باکس سری اکس منتشر نخواهند شد. و احتمال سوم این است که مایکروسافت نمایش بدی از بازی‌ها را به عرضه گذاشت و در آینده اعلام خواهد کرد که این عناوین، بر روی کنسول‌های نسل هشتمی نیز عرضه می‌شود.

پس از ایجاد چنین شایعاتی، مایکروسافت در جوابی به خبرنگاران اعلام کرده است که تمامی بازی‌های انحصاری مایکروسافت در حال توسعه بر روی کنسول ایکس باکس وان اکس هستند. بنابراین، به نظر می‌رسد احتمال اول صحیح‌تر باشد و مایکروسافت به کاربران خود بد قولی کرده است.

ماجرا هر چه که هست نمی‌تواند به نفع کاربران فعلی کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس باشد. در هر صورت باید کمی بیشتر منتظر ماند و دید آیا مایکروسافت به قولی که هفته‌ی پیش داده عمل می‌کند یا خیر.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…