خانه اخبار وزیر سابق دارایی یونان: بیت کوین و ارزهای دیجیتال باعث وخیم‌تر شدن بحران‌های مالی خواهند شد

وزیر سابق دارایی یونان: بیت کوین و ارزهای دیجیتال باعث وخیم‌تر شدن بحران‌های مالی خواهند شد

0 ثانیه خوانده شده
0
0
950
وزیر سابق دارایی یونان: بیت کوین و ارزهای دیجیتال باعث وخیم‌تر شدن بحران‌های مالی خواهند شد

یانس واروفاکیس، وزیر سابق دارایی یونان در جدیدترین مصاحبه‌ی خود نظر خود را در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال منتشر کرده است که به نظر می‌رسد دیدگاه مثبتی از این ارزها ندارد و با نگاهی سنتی به پول‌ فیات پرداخته است.

به گفته‌ی او، بیت کوین و ارزهای دیجیتال هیچ وقت نمی‌توانند جایگزین پول فیات شوند. به گفته‌ی واروفاکیس، بیت کوین در مواقعی که با بحران مالی رو‌به‌رو هستیم می‌تواند اوضاع را کاملا وخیم‌تر کند. وی در پشتیبانی از جایگاه سیاسی خود این گونه بیت کوین را مورد انتقاد خود قرار داده است:

« جایگزین کردن بیت کوین با پول فیات می‌تواند ما را به زمان پست مدرن آمریکا در اواخر قرن نوزدهم ببرد. اضافه کردن بیت کوین به عنوان پول فیات نه تنها کمکی به حال ما نمی‌کند بلکه تاثیری در دموکراسی کردن پول فیات نخواهد داشت. بیت کوین کاپیتالیزم را زشت‌تر، خطرناک‌تر و پیچیده‌تر از قبل خواهد کرد»

وزیر دارایی سابق یونانبیت کوین و ارزهای دیجیتال باعث وخیم‌تر شدن بحران‌های مالی خواهند شد وزیر سابق دارایی یونان: بیت کوین و ارزهای دیجیتال باعث وخیم‌تر شدن بحران‌های مالی خواهند شد

به گفته‌ی وزیر سابق یونان، بیت کوین هرگز نمی‌تواند به جامعه‌ی کارگر کمک کند و در مواقع بحران اوضاع را بیش از پیش بدتر می‌کند. در واقع، در این مواقع این افراد کم درآمد جامعه هستد که بیشتر مورد آسیب قرار می‌گیرند.

اما در طرفی دیگر، وی معتقد است که تکنولوژی بلاک چین می‌تواند عملکرد بسیار بهتری را نسبت به بیت کوین داشته باشد. دیدگاهی که امروزه از طرف دولت چین نیز به گوش می‌رسد و به نظر می‌رسد بلاک چین برای این گونه دولت‌ها عملکرد بهتری دارد. یانس واروفاکیس معتقد است که از سال ۲۰۱۱ طرفدار تکنولوژی بلاک چین بوده و به نظر او بلاک چین می‌تواند در مقابله با کاپیتالیزم کمک بسزایی کند.

در هر حال، دیدگاه‌ها نسبت به ارز دیجیتال و بلاک چین کاملا متفاوت است و نمی‌توان یک دیدگاه را به صورت غالب در نظر گرفت. ارزهای دیجیتال امروزه با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت هستند و سرمایه گذاران بیشتری را نیز به سوی خود می‌کشند و طولی نخواهد کشید که افراد و دولت‌های بیشتری آن را به رسمیت بشناسند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…