خانه اخبار ترس، سیاست، دلار؛ مواردی که بر روی قیمت بیت کوین تاثیر گذار هستند

ترس، سیاست، دلار؛ مواردی که بر روی قیمت بیت کوین تاثیر گذار هستند

0 ثانیه خوانده شده
0
0
701
ترس، سیاست، دلار؛ مواردی که بر روی قیمت بیت کوین تاثیر گذار هستند

بیت کوین طی هفته‌ای که گذشت اوضاع خوبی را پشت سر نگذاشت به طوری که قیمت این ارز دیجیتال حتی به ۹ هزار دلار نیز رسید اما همچنان در بازه‌ی مقاومتی ۱۰ هزار دلاری قرار گرفته است. آما آینده‌ی این ارز دیجیتال به چه شکل است؟ چه مواردی بر روی قیمت آن تاثیر دارند؟

تغییر اساسی که در ارزش دلار در جمعه همین هفته رخ داد تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت بیت کوین داشته است. در واقع، ارزش دلار در جمعه‌ی همین هفته با افزایش مواجه شد و کاملا برخلاف پیش بینی‌ها عمل کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که دولت آمریکا هفته‌ی گذشته اعلام کرد که تورم در این کشور با روندی رو به رشد همراه بوده است.

از طرفی دیگر، اتفاقات سیاسی در قاره‌ی اروپا نیز باعث شده تا بیت کوین با کاهش قیمت شدیدی رو به رو شود. در واقع، این ارز دیجیتال رابطه‌ای مستقیم با یورو و پوند نیز دارد. اتفاقات رخ داده در مورد خروج انگلستان از اتحادیه‌ی اروپا نیز بی تاثیر در این امر نیست. اتحادیه‌ی اروپا قرار است بحث اقتصادی جدید را به همراه بانک مرکزی این قاره ECB داشته باشد.

تحلیل‌های بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین نیز تا حدی ریزش خفیف این ارز دیجیتال را نشان می‌دهند اما این ریزش به نظر می‌رسد جدی نباشد. از طرفی دیگر، ماینرهای بیت کوین نیز به فروش ارز دیجیتال خود پرداخته‌اند که همین مسئله نیز می‌تواند باعث کاهش قیمت بیت کوین شده باشد.

بیت کوین مدت زمان زیادی را در بازه‌ی قیمتی ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار گذرانده است و به نظر می‌رسد روزهای مهم این ارز دیجیتال نزدیک باشند. این که بیت کوین قیمتی کمتر از ۱۰ هزار دلار یا بیشتر از ۱۲ هزار خواهد داشت هنوز مشخص نیست اما آن‌چه که مشخص شده این است که بازار ارزهای دیجیتال ریسک پذیری بالایی نیاز دارد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…