خانه اخبار بانک‌های مرکزی ارز دیجیتال نیازی به تکنولوژی بلاک چین ندارند

بانک‌های مرکزی ارز دیجیتال نیازی به تکنولوژی بلاک چین ندارند

0 ثانیه خوانده شده
0
0
625
بانک‌های مرکزی ارز دیجیتال نیازی به تکنولوژی بلاک چین ندارند

توماس موزر، یکی از اعضای ارشد بانک مرکزی کشور سوییس در کنفرانسی که به تازگی به صورت مجازی در مورد ارزهای دیجیتال برگزار شده بر این عقیده است که خرده فروشان و بانک‌های مرکزی ارز دیجیتال نیازی به تکنولوژی بلاک چین ندارند.

مارتین دهل، یکی دیگر از اعضای این بانک نیز با توماس موزر به نظر می‌رسد موافق است. اما علت اصلی چنین گفتاری چیست؟‌ چرا به گفته‌ی اعضای ارشد بانک مرکزی سوییس، ارزهای دیجیتال و فروشندگان آن‌ها به تکنولوژی بلاک چین نیازی ندارند؟

براساس گفته‌های آن‌ها، بلاک چین بیشتر برای مواردی به کار می‌رود که به اعتمادسازی بیشتری نیاز است و بانک‌های رسمی که زیر نظر دولت‌ها فعالیت می‌کنند نیازی به اعتمادسازی ندارند. به عنوان مثال، بیت کوین می‌تواند از بلاک چین استفاده کند چرا که اعتماد میان خریدار و فروشنده بایستی برقرار شود.

با این حال، میان بانک‌های ارز دیجیتال خرده فروشی و عمده تفاوت زیادی وجود دارد. به گفته‌ی کارشناسان، عمده فروشان لازم است تا از تکنولوژی بلاک چین استفاده کنند چرا که فرآیند اعتماد سازی‌ آن‌ها به طور کلی متفاوت است.

یکی دیگر از کشورهایی که از تکنولوژی بلاک چین به صورت رسمی استفاده نمی‌کند کشور چین است. این کشور از این تکنولوژی برای ارز دیجیتال یوآن بهره نمی‌برد چرا که تمامی خرید و فروش‌‌های آن به صورت دولتی صورت می‌گیرد.

به هر حال، تکنولوژی بلاک چین چند سالی است که سر و صدای زیادی را به پا کرده و سرمایه گذاری در ارز دیجیتال نیز رونق زیادی گرفته است. برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال احتیاط لازم است و باید علم و دانش بسیار بالایی برای آن داشته باشید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…