خانه اخبار اتریوم اولین ارز دیجیتالی است که به تراکنش بیش از ۱ تریلیارد دلاری می‌رسد

اتریوم اولین ارز دیجیتالی است که به تراکنش بیش از ۱ تریلیارد دلاری می‌رسد

0 ثانیه خوانده شده
0
0
604
اتریوم اولین ارز دیجیتالی است که به تراکنش بیش از 1 تریلیارد دلاری می‌رسد

در سه ماهه‌ی سوم مالی سال ۲۰۲۰، ارز دیجیتال اتریوم موفق شده تراکنش بیش از ۱ تریلیارد دلاری را ثبت کند. این آمار در مقایسه با بیت کوین باورنکردنی است چرا که بیت کوین تاکنون نتوانسته چنین حجم معامله‌ای را از خود به ثبت برساند.

براساس آمار و ارقام منتشر شده، قیمت ارز دیجیتال اتریوم و میزان حجم معامله‌ی آن طی ۳۰ روز گذشته چیزی در حدود ۷ میلیارد دلار بوده که این مقدار در همین بازه‌ی زمانی برای بیت کوین کمتر از ۳ میلیون دلار گزارش شده است. اگر این روند ادامه داشته باشد، اتریوم تبدیل به اولین ارز دیجیتالی می‌شود که توانسته در کمتر از یک سال مقدار ۱ تریلیارد دلار حجم معامله را از خود به ثبت برساند.

پیش از این، اتریوم در سال ۲۰۱۸ توانسته بود تنها نیم میلارد دلار حجم معامله را از خود به ثبت برساند. با این حال، در همان زمان نیز مقدار حجم ثبت شده ۵۹ درصد بیشتر از مبلغ ۸۴۹ میلیون دلاری بیت کوین بوده است.

البته مقایسه‌ی این دو ارز دیجیتال بدین شکل شاید زیاد منطقی نباشد. اتریوم از پلتفرم متفاوت‌تری نسبت به بیت کوین برخوردار است. پلتفرم DeFi اتریوم معاملات را به صورت دسته بندی شده قرار می‌دهد در حالی که معاملات ارز دیجیتال بیت کوین بر پایه‌ی بیت کوین صورت گرفته و محاسبه می‌شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…