خانه اخبار ارز دیجیتال کشور چین می‌تواند دلار را به راحتی کنار بزند

ارز دیجیتال کشور چین می‌تواند دلار را به راحتی کنار بزند

2 ثانیه خوانده شده
0
0
557
ارز دیجیتال کشور چین می‌تواند دلار را به راحتی کنار بزند

ارز دیجیتال یوآن این روزها توانسته سر و صدای زیادی را به راه بیندازد به طوری که بسیاری از طرفداران این ارز معتقدند، یوآن می‌تواند دلاریزه شدن اقتصاد چین را کاهش دهد.

ژو ژیا، رئیس شرکت مالی یکی از شرکت‌های چینی و همچینن مدیر سابق بانک چین به تازگی در جدیدترین مصاحبه‌ی خود به اهمیت ارز دیجیتال یوآن پرداخته است. به گفته‌ی او، تلاش دولت این کشور برای به وجود آوردن ارز دیجیتال یوآن با دیگر کشورهای مطرح نیز کانادا، انگلستان، آمریکا و … تفاوت زیادی دارد و همین مسئله چین را از دیگر کشورها متمایز می‌کند.

به گفته‌ی او، کشورهای عضو گروه جی ۷ تمامی تمرکز خود را بر روی معایب ارزهای دیجیتال گذاشته‌اند. این در حالی است که چین در تلاش است ارز دیجیتال یوآن را در کشور خود اجرایی کند و از نقش دلار در اقتصاد این کشور به طرز شگفت انگیزی بکاهد.

کشورهای عضو جی ۷ کشورهایی هستند که بیشترین تاثیر را در اقتصاد دنیا دارند. همین کشورها پیشتر در مورد ارز دیجیتال شرکت فیسبوک به نام Libra  اعتراض خود را نشان دادند. به گفته‌ی آن، Libra می‌تواند تهدیدی بسیار جدی برای اقتصاد دنیا باشد.

از سویی دیگر، مقامات کشور کانادا در صورت از کار افتادن Libra به دنبال احداث بانک مرکزی دیجیتال خود هستند و به نظر می‌رسد دیگر کشورها نیز دیر یا زود به این روند ملحق خواهند شد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…