خانه اخبار بانک مرکزی اروپا:‌ ارز دیجیتال یورو به عنوان جایگزین پول نقد نخواهد بود

بانک مرکزی اروپا:‌ ارز دیجیتال یورو به عنوان جایگزین پول نقد نخواهد بود

0 ثانیه خوانده شده
0
0
608
بانک مرکزی اروپا:‌ ارز دیجیتال یورو به عنوان جایگزین پول نقد نخواهد بود

کریستین لاگرد، مدیر اجرایی بانک مرکزی اروپا بر این عقیده است که ارز دیجیتال یورو نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای پول رایج کشورها باشد.

کریستین لاگرد که چند سالی است به عنوان مدیر بانک مرکزی اروپا فعالیت خود را آغاز کرده در جدیدترین مصاحبه‌ی خود اعلام کرده است که بانک مرکزی اروپا طی چند سال گذشته در حال بررسی منافع و ریسک‌های موجود در ارز دیجیتال بوده است. به گفته‌ی او، اگر چه ممکن است دنیا به سمت دیجیتالی شدن پیش رود، اما پول رایج یورو همچنان ارزش بسیار بالایی خواهد داشت:

« بله شاید شاهد ارز دیجیتال یورو نیز باشیم اما به نظر من این ارز دیجیتال کامل کننده‌ی پول نقد یورو خواهد شد نه جایگزین آن. ارز دیجیتال یورو می‌تواند به عنوان جایگزین ارزهای خصوصی تلقی شود و به ثبات مالی بیشتر پول‌های رایج کشورهای اروپایی بینجامد.»

مدیر اجرایی بانک‌ ارز دیجیتال اروپا و دیگر کارشناسان طی ماه‌های گذشته به دنبال مطالعه‌ی ارز دیجیتال یورو و امکان عرضه‌ی آن بوده‌اند اما تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است. اگر چه مصاحبه‌ی لاگرد کمی بدبینانه صورت گرفته اما وی به عنوان یکی از طرفداران ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود و همیشه از ارزهای دیجیتال دولتی و خصوصی حمایت کرده است.

به هر حال، اقتصاد کشورها توسط پاندمی کرونا ضربه‌ی شدیدی را متحمل شده و به نظر می‌رسد ارزهای دیجیتال یکی از روش‌هایی تلقی شود که بتواند اقتصاد کشورهای دنیا را کاملا نجات دهد. با این حال، باید منتظر ماند و دید آیا یورو به عنوان یکی از مهم‌ترین ارزهای دنیا وارد دنیای دیجیتال می شود یا خیر؟

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…