رقابت بین ps5 و xbox x

7 ثانیه خوانده شده
0
0
1,124
مقایسه رقابت بین xbox x و ps5

مقایسه رقابت بین ps5 و xbox x

ps5 xbox series x Market Share رقابت بین ps5 و xbox x

تحلیل گران پیش بینی می کنند که فروش پلی استیشن ۵ از ایکس باکس ایکس بیشتر خواهد بود اما هر دو فروش کمتری از کنسول های نسل فعلی خواهند داشت . تحیل گران صنعت بازی در حال مقایسه رقابت بین ps5 و xbox x هستند .

Piers Harding-Rools مدیر تحقیقات بازی ها در Ampere Analysis دیدگاه های جالبی را مطرح کرد که نشان می دهد چگونه نسل بعدی برای پلی استیشن ۵ و ایکس باکس ایکس یک معضل خواهد بود .

طبق نظر هاردینگ رولز ، بازار کنسول حداقل برای نسل دیگر بزرگ خواهد بود . بخشی از این بازار مربوط به ارتقاء مشخصات سخت افزاری و آپدیت های دیگر پلی استیشن ۵ و ایکس باکس ایکس خواهد بود که باید تا چند سال دیگر جذابیت خود را حفظ کنند .

هاردینگ رولز معتقد است قبل از اینکه در بازار شکاف ایجاد شود ، هر دو کنسول با همدیگر اقدام می کنند . او پیش بینی می کند پلی استیشن ۵ بیشترین فروش را داشته باشد . وی انتظار دارد کنسول سونی تا پایان سال ۲۰۲۴ ، ۶۶ میلیون عدد و در مقابل ایکس باکس ایکس ۳۷ میلیون عدد ، فروش داشته باشد.

با این حساب ، او معتقد است بازار کنسول ، رشد بیشتری نخواهد داشت . او خاطر نشان کرد بازار فروش کنسول از زمان پلی استیشن ۲ و ایکس باکس اورجینال نزولی بوده است . فروش ترکیبی این دو کنسول در آن زمان ۱۷۹ میلیون عدد بود و این بیشتر از فروش پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ با ۱۷۱ میلیون واحد فروش می باشد . فروش کنسول های نسل فعلی با ۱۵۷ میلیون واحد هنوز نزولی است .

او بیان کرد ” در حالی که بازار هنوز گسترده است و احتمالا برای نسل بعدی کنسول هم این گستردگی وجود دارد ، آنچه در طی دهه گذشته به اثبات رسیده است این است که با وجود منابع قابل توجهی که در سطح جهانی پذیرفته شده است ، می توان از جنبه های دیگر به صورت جدی تر وارد بازار شد ، زیرا سونی و مایکروسافت هر دو از نظر سخت افزاری جای پیشرفت دارند .

هاردینگ رولز انتظار دارد قیمت پلی استیشن ۵ و ایکس باکس ایکس هر دو حدود ۴۵۰ الی ۵۰۰ دلار باشند .

جهت خرید گیفت کارت پلی استیشن اینجا کلیک کنید .


منبع : VG247

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مهرداد بهمن
بارگذاری بیشتر در اخبار کنسولهای بازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آپدیت های xbox one در ژانویه ۲۰۲۰

کسانی که آپدیت جدید ایکس باکس وان را دریافت کرده اند ، هنگامی که به حساب خود وارد شوند ، م…