خانه اخبار امپراطوری چین در ماینینگ بیت کوین به زودی به اتمام می‌رسد

امپراطوری چین در ماینینگ بیت کوین به زودی به اتمام می‌رسد

0 ثانیه خوانده شده
0
0
850
امپراطوری چین در ماینینگ بیت کوین به زودی به اتمام می‌رسد

شاید وقتی صحبت از ماینینگ ارز دیجیتال بیت کوین شود، بسیاری از ما کشور چین را به یاد بیاوریم. کشور چین با توجه به شرایط اقتصادی و همچنین جمعیتی که دارد، در عرصه‌ی ماینینگ بیت کوین و ارزهای دیجیتال حرف اول را می‌زند. اما به نظر می‌رسد دیگر کشورها نیز به دنبال پیشرفت در این زمینه باشند و شاید امپراطوری این کشور در ارزهای دیجیتال و ماینینگ به اتمام برسد.

در اوایلی که بیت کوین عرضه شد، حتی با ساده‌ترین کامپیوترهای خانگی نیز می‌شد ماینینگ بیت کوین را انجام داد. اما حالا و با افزایش علاقه مندی بسیاری به این ارز دیجیتال، نیاز به کامپیوترهایی با سخت‌افزار قدرت‌مند برای انجام این کار به وضوح دیده می‌شود.

تنها ۲۱ میلیون توکن بیت کوین در دنیا وجود دارد. بنابراین، هر چه قدر که به جلو پیش می‌رویم، کار استخراج این ارز دیجیتال نیز سخت‌تر می‌شود. داشتن کامپیوترهای پیشرفته‌تر نیاز به برق فراوانی دارد و به همین علت برای بسیاری این کار صرفه ندارد. از طرفی دیگر، در برخی از کشورها مراکز مخصوص ماینینگ این ارز دیجیتال به وجود آمده است.

براساس آمارهای منتشر شده، ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۱۹ تقریبا متعلق به کشور چین بوده است. در واقع، چین بیش از دو سوم از ماینینگ بیت کوین را در دست داشته است. این در حالی است که پیشتر کشور چین استفاده و معامله از ارزهای دیجیتال را کاملا ممنوع اعلام کرده بود اما به تازگی روند خود را تغییر داده و به نظر می‌رسد نگاهی مثبت به ارزهای دیجیتال دارد و همین مسئله می‌تواند باعث افزایش استخراج بیت کوین در این کشور نیز شود.

با این حال، بر اساس آمار و ارقام منتشر شده چین ضربه‌ی بزرگی را در سال جاری دریافت کرده است چرا که استخراج بیت کوین در این کشور کاهش داشته و دیگر کشورها در حال افزایش بوده است. شاید پاندمی کرونا و دیرتر رسیدن قطعات کامپیوتری به این کشور عامل اصلی آن باشد.

با تمامی این مسائل، فعلا دنیای ماینینگ در چین در حال سقوط است اما کارشناسان پیش بینی می‌کنند که این روند ادامه دار نخواهد بود. در هر صورت، شاید چین دیگر امپراطور قطعی ماینینگ نباشد و دیگر کشورها نیز به زودی در این کار پیشرفت خواهند داشت.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…