خانه اخبار کاهش قیمت بیت کوین بیش از ۱ میلیارد دلار ضرر ایجاد کرده است

کاهش قیمت بیت کوین بیش از ۱ میلیارد دلار ضرر ایجاد کرده است

0 ثانیه خوانده شده
0
0
1,006
کاهش قیمت بیت کوین بیش از 1 میلیارد دلار ضرر ایجاد کرده است

بیت کوین بعد از این که در هفته‌ی گذشته با افزایش قیمت شدیدی ربه‌رو شد، طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهش قیمت ۱۲ درصدی به قیمت ۱۰۵۰۰ دلار رسید. بیت کوین در حالی هفته‌ی گذشته توانسته بود به قیمت ۱۲ هزار دلاری برسد که نظرات مختلفی در مورد رشد یا سقوط قیمت آن به چشم می‌خورد.

به هر حال، کاهش قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته بدان معناست که بیش از ۱ میلیارد دلار جابه‌جایی و ضرر میان ارزهای دیجیتال رخ داده است. در واقع، کاهش قیمت بیت کوین بر روی دیگر ارزهای دیجیتال نیز تاثیر می‌گذارد چرا که این ارز نقش بسیار مهمی را در قیمت دیگر ارزهای دیجیتال دارد.

طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۷۲ هزار نفر در بیت کوین معامله انجام داده‌اند که اکثر معاملات انجام شده نیز فروش بوده است. یکی از معاملات اما توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. تنها یک نفر بیش از ۱۰ میلیون دلار طی ۲۴ ساعت گذشته برای فروش قرار داده است که گفته می‌شود وی از جمله افراد فعال در بازار بیت کوین محسوب می‌شود.

bitcoin کاهش قیمت بیت کوین بیش از 1 میلیارد دلار ضرر ایجاد کرده است

افزایش قیمت بیت کوین در هفته‌ی گذشته توانسته بود نظر مثبت بسیاری از کارشناسان را به همراه داشته باشد اما کارشناسان همچنان هشدار می‌دهند که سرمایه‌گذاران باید مراقب سرمایه‌ی خود باشند. این در حالی است که پیش از این پیش بینی شده بود قیمت بیت کوین می‌تواند به قیمت ۲۰ هزار دلار دو سال پیش بازگردد اما فعلا قیمت این ارز دیجیتال کاهشی شده است.

گفته می‌شود علت کاهش ۱۲ درصدی قیمت بیت کوین مربوط به بزرگان بازار بوده است. به گفته‌ی کارشناسان، این افراد به طور کلی کنترل بیشتری بر روی بازار دارند و معمولا می‌توانند از روی قیمت‌های متفاوت در روز نوسان زیادی را بگیرند.

بیت کوین که حالا ارزش بسیار بالایی در بازار ارزهای دیجیتال دارد بر روی دیگر ارزها نیز تاثیر می‌گذارد به طوری که طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۰ میلیون دلار معامله را مربوط به این ارز می‌دانند. به هر حال بیت کوین شاید بتواند به قیمت ۲۰ هزار دلار پیش بینی شده برسد اما قطعا ریسک‌های زیادی را به همراه خود خواهد داشت و بهتر است قبل از ورود به بازار ارزهای دیجیتال، اطلاعات کافی را از روند آن‌ها کسب کرد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…