خانه دسته‌بندی نشده سرمایه گذاران بیت کوین باید کاملا مراقب سرمایه‌ی خود باشند

سرمایه گذاران بیت کوین باید کاملا مراقب سرمایه‌ی خود باشند

0 ثانیه خوانده شده
0
0
930
سرمایه گذاران بیت کوین باید کاملا مراقب سرمایه‌ی خود باشند

بیت کوین که روز گذشته در قیمت ۱۰ هزار دلار معامله می‌شد تنها در عرض یک روز به قیمت ۱۱ هزار دلار رسید اما آیا این صعود ادامه خواهد داشت؟

ارز دیجیتال بیت کوین همیشه مورد استقبال سرمایه گذاران بوده است. با این حال، این ارز طی ۲۴ ساعت گذشته به قیمت ۱۱ هزار دلاری رسید و پس از چند ساعت به قیمت ۱۰ هزار دلار کاهش پیدا کرد. این افزایش ۱۳ درصدی تنها طی یک روز می‌تواند در ابتدا برای سرمایه گذاران خوشحالی زیادی را به عمل آورد اما آیا این روند ادامه خواهد داشت؟‌ به هر حال، ارزش فعلی بیت کوین به بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

هم اکنون بیش از ۱۸ میلیون بیت کوین معامله می‌شود که نشان دهنده‌ی حجم بسیاری بالای آن است. نمودارهای مختلف نیز نشان می‌دهند که بیت کوین بعد از سقوطی که در ماه مارچ داشت، هم اکنون در نقطه‌ی اوج به سر می‌برد و حتی بیش از اندازه قیمت می‌خورد. کاهش قیمت بیت کوین در ماه مارچ به خاطر ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی آمریکا قیمت این ارز دیجیتالی را حتی تا ۴ هزار دلار نیز کاهش داد.

سرمایه گذاران بیت کوین باید کاملا مراقب سرمایه‌ی خود باشند 1 1024x668 سرمایه گذاران بیت کوین باید کاملا مراقب سرمایه‌ی خود باشند

افزایش قیمت بیت کوین به ۱۰ هزار دلار را آخرین بار در مرداد ماه سال گذشته شاهد بودیم. حالا بعد از تقریبا یک سال بار دیگر قیمت بیت کوین به ۱۰ هزار دلار افزایش یافته است. با این حال، کارشناسان بر این عقیده‌اند که افزایش قیمت بیت کوین ممکن است ادامه دار نباشد و سرمایه گذاران باید به طور کامل مراقب سرمایه‌ی خود باشند.

گوین اسمیت یکی از کارشناسان معتبر ارزهای دیجیتال پیش بینی کرده که قیمت بیت کوین تا آخر سال میلادی به زیر ۸ هزار دلار خواهد رسید. او همچنین اضافه کرد که افزایش قیمت اصلی را در سال آینده شاهد خواهیم بود. در حالی که برخی از کارشناسان بیت کوین را ارزی معتبر برای سرمایه گذاری نامیده‌اند، گوین اسمیت معتقد است که سرمایه گذاران باید در این زمینه رعایت کنند و با مسئولیت خود خرید ارزهای دیجیتال را انجام دهند.

به گفته‌ی او، بیت کوین همانند یک قایق در کنار کشتی تایتانیک است. اگر کشتی غرق شود، قایقی که در کنار کشتی قرار گرفته نیز غرق خواهد شد.
«‌ بازار بورس خیلی بزرگ‌تر از بازار ارزهای دیجیتال است. اگر بازار بروس سقوط کند، بسیاری از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتالی نیز سریع سرمایه‌ی خود را خارج می‌کنند و آن را به پول نقد تبدیل خواهند کرد»

برخی دیگر از کارشناسان می‌گویند که بازار بیت کوین، بازار عرضه و تقاضا است. بدین ترتیب که در صورتی که خریدار زیادی داشته باشد، قیمت بالا می‌رود و در صورتی کاهش خریدار، قیمت کاهشی می‌شود. با این حال، عوامل دیگری از جمله تکنولوژی و همچنین اتفاقات سیاسی بر روی این عرض دیجیتال کاملا تاثیر گذار هستند.

کارشناسان هشدار داده‌اند که بیت کیون می‌تواند برای جرائم آنلاین نیز مورد استفاده قرار بگیرد بنابراین کاربران باید حواس خود را کاملا جمع کنند. به گفته‌ی کارشناسان در سال ۲۰۱۹، بیش از ۹۰۰ هزار دلار بیت کوین برای مسائل جنسی کودکان مورد استفاده قرار گرفته است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…