خانه اخبار بانک‌ها برای نجات خود باید نوآوری جدی‌تری را در اختیار مشتریان قرار دهند

بانک‌ها برای نجات خود باید نوآوری جدی‌تری را در اختیار مشتریان قرار دهند

0 ثانیه خوانده شده
0
0
531
بانک‌ها برای نجات خود باید نوآوری جدی‌تری را در اختیار مشتریان قرار دهند

معمولا بانک‌ها برای این که بتوانند کمی مشتریان خود را تحت تاثیر قرار دهند، تغییراتی را درون سیستم خود به وجود می‌آورند. اما این تغییرات آن طور که باید و شاید موثر واقع نمی‌شود چرا که بیشتر آن‌ها به عنوان مثال، نهایتا دکمه‌ی مربع شکل خود را مثلثی و رنگ قرمز لوگو را سبز می‌کنند. اما مشکل اصلی بانک‌ها به چه چیزی برمی‌گردد؟ نوآوری جدید بانکی چه خواهد بود؟

در واقع، بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ به ایده‌های نوآورانه روی نمی‌آورند. مشکل اصلی این جاست که آن‌ها اینگونه ایده‌ها را خریداری می‌کنند. بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ به سراغ شرکت‌های کوچک‌تری می‌روند که تاکنون موفق شده‌اند ایده‌های جذاب خود را در دنیای سرمایه گذاری موثر واقع کنند. کافی است نگاهی به دو شبکه‌ی اجتماعی واتس اپ و اینستاگرام بیندازید تا متوجه شوید که شرکت‌های بزرگ چگونه توسط شرکت‌های کوچک خریداری می‌شوند.

بر اساس گفته ی کارشناسان، به طور کلی بانک‌ها باید در دو جهت پیشرفت خود را نشان دهند. یکی از این جهت‌ها پیشرفت در بخش تکنولوژی بلاک چین و ارزهای دیجیتال است و دیگری حفظ حریم شخصی افراد.

استارت‌ آپ‌های بسیاری هستند که خدمات بلاک چین و ارز دیجیتال را در کشورهای مختلف به کاربران ارائه می‌دهند و همین شرکت‌ها نیز تاکنون به موفقیت‌های زیادی رسیده‌اند. بنابراین، بانک‌ها برای این که بتوانند همچنان فعالیت موثری داشته باشند لازم است تا از تکنولوژی بلاک چین به بهترین شکل ممکن بهره‌ ببرند. البته راه حل آسان دیگر، خرید استارت‌آپ‌هایی است که به تازگی فعالیت خود را در دنیای ارز دیجیتال شروع کرده‌اند.

یکی دیگر از مشکلات بانکی، حفظ حریم شخصی افراد است. بانک‌ها به سادگی اطلاعات مشتریان خود را با دریافت مبلغی هنگفت در اختیار شرکت‌های دیگر قرار می‌دهند. بنابراین، شرکت‌های دیگر نیز می‌توانند اطلاعاتی نظیر جنسیت، سن و حتی میزان درآمد شما را به راحتی شاهد باشند. استفاده از بلاک چین می‌تواند این مشکل را نیز برطرف کند.

به هر حال، دنیای امروزی در جهتی متفاوت در حال سپری شدن است و طولی نخواهد کشید تا بانک‌های پیشرفته‌ و مدرن‌تر احداث شوند و بانک‌های سنتی را به چالش بکشند. نظر شما در این مورد چیست؟‌ آیا استفاده از تکنولوژی بلاک چین می‌تواند بانک‌های سنتی را از ورشکست شدن نجات دهد؟

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…