خانه اخبار بانک‌ها در پیگیری بیش از ۹۰ درصد تراکنش‌های ارز دیجیتال مشکل دارند

بانک‌ها در پیگیری بیش از ۹۰ درصد تراکنش‌های ارز دیجیتال مشکل دارند

2 ثانیه خوانده شده
0
0
650
بانک‌ها در پیگیری بیش از 90 درصد تراکنش‌های ارز دیجیتال مشکل دارند

موسسات مالی اعلام کرده‌اند که طی دو سال گذشته بیش از ۱۲۰ هزار تراکنش ارز مجازی غیر قانونی رسد کرده‌اند. اما بر اساس گزارشی که موسسه‌ی مالی CipherTrace منتشر کرده، این آمار تنها بخش کمی از ماجراست و بسیاری از تراکنش‌های غیر مجاز و غیر قانونی توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری مشخص نمی‌شود.

بر اساس گزارش اعلام‌ شده، تراکنش‌های دیجیتالی غیر قانونی از سال ۲۰۱۹ تاکنون به شکل محسوسی افزایش یافته‌اند و بانک‌ها در پیگیری آن‌ها نمی‌توانند کار خاصی را انجام دهند. با این حال، بسیاری از موسسات اعتباری سعی بر این داشته‌اند تا سیستم‌هایی را تهیه کنند که بتوانند جلوی این مشکلات را بگیرند اما به شکل قابل توجهی این سیستم‌ها کارآیی لازم را ندارند.

این استراتژی باعث شده تا هزینه‌های زیادی در این راه هدر رود و از طرفی هیچ گونه نتیجه‌ای نداشته باشد. در واقع، بسیاری از شرکت‌های سرمایه گذاری از پیگیری تراکنش‌هایی که رقم بالایی ندارند خودداری می‌کنند. علاوه بر این، بسیاری از کسانی که در دنیای ارزهای دیجیتال فعال هستند از نام تجاری خود به جای نام شرکت استفاده می‌کنند که پیگیری آن‌ها را به مراتب سخت‌تر می‌کند.

به هر حال، پیشنهاد موسسه اعتباری CipherTrace این است که بانک‌ها و موسسات مالی باید تمامی تراکنش‌ها را به صورت P2P ردیابی کنند. علاوه بر این، لازم است تا تراکنش‌های با مبلغ پایین نیز به طور کامل پیگیری شوند.

هر چه قدر که ارزهای دیجیتال به محبوبیت بیشتری دست پیدا می‌کنند، سواستفاده از آن‌ها نیز به مراتب بیشتر می‌شود و باید برنامه‌ای درست را برای آن‌ها در نظر گرفت. با رشد باورنکردنی سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال، به نظر می‌رسد طولی نخواهد کشید تا شاهد سیستمی معتبرتر در میان مراجع بین اللملی باشیم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…