خانه اخبار تا سال ۲۰۳۰ حداقل سه کشور پول خود را با بانک مرکزی ارزهای دیجیتال تعویض خواهند کرد

تا سال ۲۰۳۰ حداقل سه کشور پول خود را با بانک مرکزی ارزهای دیجیتال تعویض خواهند کرد

2 ثانیه خوانده شده
0
0
650
تا سال 2030 حداقل سه کشور پول خود را با بانک مرکزی ارزهای دیجیتال تعویض خواهند کرد

براساس گزارش یکی از بانک‌های اروپایی به نام dGen، بین ۳ تا ۵ کشور در دنیا تا سال ۲۰۳۰ پول رایج خود را با دیگر ارزهای دیجیتال تحت نظارت بانک مرکزی ارزهای دیجیتال تعویض خواهند کرد.

در گزارش بیش از ۳۰ صفحه‌ای این بانک که به بررسی وضعیت پول‌های رایجی نظیر دلار، یوان چین و یورو پرداخته به نظر می‌رسد تا سال ۲۰۳۰ تغییرات قابل توجهی را در دنیای ارزهای دیجیتال شاهد باشیم. در حالی که این گزارش به طور دقیق نام کشورهایی که احتمالا دست به این اقدام خواهند زد را اعلام نکرده، به نظر می‌رسد کشور سوئد یکی از کشورهایی باشد که این اقدام را انجام خواهد داد.

بانک dGen از آن‌جایی کشور سوئد را جزو یکی از این کشورها قرار داده که کشور سوئد پیش از این اعلام کرده بود قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ کشور خود را بدون هیچ گونه پول رایجی اداره کند. علاوه بر این، یکی دیگر از پیش‌بینی‌های این بانک این است که در صورتی که اتحادیه‌ی اروپا نتواند تا سال ۲۰۲۵ ارز دیجیتالی را برای خود مشخص کند، ارز دیجیتال یوآن جای آن را خواهد گرفت و این مسئله می‌تواند اقتصاد اروپا را نابود کند.

در حالی که احتمال می‌رود ارز دیجییتال یوآن بتواند جای یورو را بگیرد، اما بعید به نظر می‌رسد این ارز دیجیتال توانایی گرفتن دلار را نیز داشته باشد. براساس گفته‌های بانک مورد اشاره، اگر قرار بر این باشد که ارز دیجیتال یوآن به جای دلار در معاملات استفاده شود، این اتفاق به زودی رخ نخواهد داد و مدت زمان بیشتری نسبت به یورو زمان خواهد برد.

بانک مرکزی ارز دیجیتال CBDC نوعی بانک مرکزی حساب می‌شود که برای جابه‌جایی پول فیات با ارز دیجیتال در نظر گرفته شده است و کشورهایی نظیر چین و برزیل از جمله حامیان آن هستند به طوری که برزیل رسما اعلام کرده که تا سال ۲۰۲۳ وارد دنیای ارزهای دیجیتال به طور رسمی خواهد شد.

شما کاربران می‌توانید برای خرید گیفت کارت یا کالای دیجیتال به وب سایت توکاکی مراجعه کرده و در کمترین زمان ممکن خرید خود را انجام دهید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…