خانه اخبار اصلاح قیمت طلا بعد از ۹ هفته افزایش قیمت پیش بینی می‌شد

اصلاح قیمت طلا بعد از ۹ هفته افزایش قیمت پیش بینی می‌شد

0 ثانیه خوانده شده
0
0
735
کاهش قیمت طلا

در نهایت و بعد از ۹ هفته‌ی متوالی، طی هفته‌ای که گذشت شاهد کاهش قیمت طلا بودیم. آخرین باری که چنین اتفاقی افتاد به سال ۲۰۰۶ بر می‌گردد که طلا پس از افزایش قیمت باورنکردنی با اصلاح قیمت مواجه شد.

البته چنین اتفاقی با توجه به این که مواردی نظیر پاندمی کرونا را شاهد بودیم قابل پیش بینی بود. دولت آمریکا نقدینگی زیادی را راهی بازار کرد و همین مسئله ارزش دلار را پایین و ارزش طلا را بالاتر برد. در کنار این موضوع، ارزهای دیجیتال نیز قرار گرفته‌اند که با افزایش قیمتی باورنکردنی مواجه شدند. به عنوان مثال، ارزش بیت کوین به بیش از ۱۲ هزار دلار رسید و اتریوم نیز رکورد جدیدی را از خود به جای گذاشت.

با این حال، بسیاری از کارشناسان معتقند که افزایش قیمت طلا طی روزهای آینده ادامه دار خواهد بود. در واقعی با نگاهی به میانگین قیمت طلا طی ۵۰ روز گذشته در مقیاسه با ۲۰۰ روز گذشته می‌توانید متوجه شوید که میانگین قیمت این فلز باارزش طی ۵۰ روز گذشته به مراتب بیشتر بوده و همین مسئله می‌تواند نشان دهنده‌ی افزایش قیمت طلا طی روزها یا ماه‌های آینده باشد.

اما نقش تورم در قیمت طلا چیست؟ تورم در کشور آمریکا که نقش مهمی در قیمت طلا دارد همواره ثابت مانده است. اگر آمارهای رسمی مقامات این کشور را باور داشته باشیم، باید بگوییم که تورم حتی در دوران پاندمی کرونا نیز تاثیری نداشته است. اما از طرفی دیگر، تورم خالص، یعنی تورمی که قیمت سوخت و غذا در آن حساب نمی‌شود، را محاسبه کنیم شاهد افزایش ۰٫۶ درصدی بوده‌ایم که این مورد از سال ۱۹۹۴ تا امسال بی سابقه بوده است.

گفته می‌شود افزایش تورم در آمریکا بیشتر به خاطر افزایش قیمت بیمه خودروها بوده است اما مسائلی نظیر افزایش نقدینگی نیز بی تاثیر نبوده است. طبیعتا، افزایش تورم باعث کاهش ارزش دلار می‌شود و مردم این کشور به دنبال خرید سرمایه‌های دیگر نظیر طلا و بیت کوین خواهند بود و همین مسئله می‌تواند باعث افزایش مجدد قیمت موارد مورد اشاره می‌شود.

با این حال، هنوز هیچ چیز به طور قطعی مشخص نیست. باید کمی بیشتر صحبت کرد تا ببینیم آیا چنین پیش بینی‌هایی درست از آب در می‌آیند؟ شما کاربران می‌توانید برای خرید کالای دیجیتال و گیفت کارت به وب سایت توکاکی مراجعه کنید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…