خانه اخبار چرا بیت کوین بعد از سه سال به بالاترین قیمت خود رسیده است؟

چرا بیت کوین بعد از سه سال به بالاترین قیمت خود رسیده است؟

0 ثانیه خوانده شده
0
0
638
بیت کوین بالاترین قیمت

بیت کوین امروز بعد از سه سال در نهایت توانست قیمت ۱۶ هزار دلاری را پشت سر بگذارد و به گفته‌ی کارشناسان افزایش قیمت این ارز دیجیتال همچنان می‌تواند ادامه‌دار باشد. اما چرا بیت کوین بعد از مدت‌ها توانست به این قیمت دست یابد و چه عواملی نقش مهمی را در افزایش قیمت این ارز دیجیتال بازی کردند؟

دو روز پیش قیمت بیت کوین به ۱۵ هزار دلار نیز سقوط کرد. این در حالی بود که پیشتر قیمت بیت کوین به ۱۸ هزار و ۸۰۰ دلار نیز روند کاهشی داشت اما به یکباره قیمت این ارز دیجیتال به ۱۶ هزار دلار رسید. اما این کاهش قیمت در واقع به سود بیت کوین تمام شد. بسیاری از سرمایه‌گذارانی که بیت کوین فراوانی داشتند و از آن‌ها به عنوان کوسه‌ی بیت کوین نام برده می‌شوند موفق به فروش ارز دیجیتال خود شدند. همین مسئله باعث شده تا خریداران قدرت‌مندی بیت کوین را در دست بگیرند و حالا آن‌ها به اصطلاح کوسه‌های جدید بیت کوین شده‌اند.

یکی دیگر از دلایلی که بیت کوین با چنین افزایش قیمتی مواجه شد قیمت ۱۶ هزار دلاری این ارز دیجیتال بود. این قیمت به عنوان قیمت مقاومتی بیت کوین شناخته می‌شود و پیش بینی‌ می‌شد تا افراد زیادی در این قیمت ارز دیجیتال خود را به فروش برسانند. در نهایت، فروش‌های طی هفته‌های گذشته صورت گرفت و حالا این قیمت دیگر آن مقاومت سر سخت گذشته را ندارد و بیت کوین توانست به راحتی آن را کنار بزند.

در کنار دو موضوع بالا، نباید اهمیت نقطه‌ی حمایتی ۱۴ هزار و ۹۰۰ دلاری بیت کوین را نیز فراموش کنید. در واقع، به بهترین شکل ممکن در این قیمت از بیت کوین حمایت شد تا این ارز دیجیتال برای سومین روز پیاپی در قیمت بالاتر از ۱۵ هزار دلار قرار بگیرد. اتفاقی که در تاریخ بیت کوین سابقه نداشته است.

به هر حال، ارز دیجیتال بیت کوین توانسته قیمت‌ بی نظیری را از آن خود کند. اگرچه پیش بینی آینده‌ی بیت کوین خیلی سخت تر از چیزی است که فکرش را بکنیم اما فعلا خبرهای مثبتی از این بازار به گوش می‌رسد. شما نیز در صورتی که قصد سرمایه‌گذاری در بیت کوین دارید، حتما با آگاهی کاملی وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…