خانه اخبار چرا قیمت بیت کوین به بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ دلار نرسید؟

چرا قیمت بیت کوین به بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ دلار نرسید؟

0 ثانیه خوانده شده
0
0
742
چرا قیمت بیت کوین به بالاتر از 11 هزار و 500 دلار نرسید؟

بیت کوین در روز گذشته پیش از این که به قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ دلاری رسید، خیلی زود با کاهش ۲ درصدی قیمت به ۱۱ هزار و ۲۸۰ دلار رسید تا بار دیگر این ارز دیجیتال نتواند از سد قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ دلاری برآید. اما سوالی که پیش می‌آید این است که چرا بیت کوین از این قیمت گذر نمی‌کند و همانند چند ماه پیش به قیمت‌های ۱۲ هزار دلاری نمی‌رسد؟

یکی از مواردی که تاثیر زیادی بر روی این قیمت داشته است، شاخص دو جونز بوده است. بیت کوین دقیقا زمانی با کاهش ۲ درصدی قیمت مواجه شد که شاخص دو جونز نیز با کاهش ۰٫۵۸ درصدی مواجه شد. در واقع، بیت کوین تنها طی ۱۵ دقیقا کاهش ۱ درصدی را تجربه کرد.

پیش از این، بیت کوین رابطه‌ای مستقیم با قیمت طلا ایجاد کرده بود اما این رابطه طی سه هفته‌ی گذشته شکننده‌تر شده است. در عوض، بیت کوین با بورس آمریکا رابطه‌ای مستقیم ایجاد کرده و به نظر می‌رسد این روند فعلا ادامه‌دار باشد.

از طرفی دیگر، رد شدن پیاپی بیت کوین در این قیمت باعث شده تا قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ دلاری تبدیل به نقطه‌ی مقاومت کوتاه مدت شود. در واقع، شکست بیت کوین در این قیمت باعث شده تا کارشناسان پیش بینی قیمت ۱۰ هزار و ۹۰۰ دلاری را طی روزهای آینده برای بیت کوین داشته باشند.

از سویی دیگر، تعداد سرمایه‌گذاران بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به شکل عجیبی افزایش داشته است. همین مسئله باعث می‌شود تا بیت کوین در سال آینده روندی رو به مثبت را داشته باشد و کارشناسان دنیای ارزهای دیجیتال نیز به نظر می‌رسد با این گفته موافق باشند.

به هر حال، بیت کوین طی روزهای گذشته نوسانات زیادی را تجربه کرده و پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که علاقه‌ی زیادی به سرمایه‌گذاری در دنیای ارز دیجیتال دارید، حتما با دانش و اطلاعات کامل وارد ارزهای دیجیتال شوید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مصطفی رنجبر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش انتقال بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ سونی مدت زمانی است که وارد دنیای کنسول‌های بازی شده و توانسته آماری خارق العا…