خانه اخبار اخبار کنسولهای بازی بروز رسانی نسخه ۵٫۰ کنسول PS4 برای تمام دارندگان PS4 عرضه شد.

بروز رسانی نسخه ۵٫۰ کنسول PS4 برای تمام دارندگان PS4 عرضه شد.

1 دقیقه خوانده شده
0
0
3,474
ps4 update 5.0

بروزرسانی  نسخه ۵٫۰ کنسول PS4  برای تمام دارندگان PS4  عرضه شد.

 

playstation 4 console controller ps4 92842 3840x2160 1024x576 بروز رسانی نسخه 5.0 کنسول PS4 برای تمام دارندگان PS4 عرضه شد.

پس از بروزرسانی نسخه بتا ، بروزرسانی بزرگ نسخه ۵٫۰ برای تمام دارندگان PS4 عرضه شد. به طور خلاصه،بروزرسانی نسخه ۵٫۰ کنسول PS4 ویژگی های بزرگ متعددی را در کنار بهبود های بسیار دیگر برای بهبود عملکرد کلی سیستم با خود به همراه دارد. این بسته ی نرم افزاری ۳۷۵ MB حجم دارد و برای نصب آن کافی است کنسول خود را روشن کرده تا دستگاه به صورت خودکار شروع به دانلود بروز رسانی کند. با توکاکی همراه باشید.

 

ps4main 1024x576 بروز رسانی نسخه 5.0 کنسول PS4 برای تمام دارندگان PS4 عرضه شد.

برخی از بهبود ها حول محور قابلیت استریم داخلی PS4 می چرخد. کاربران دستگاه PS4 Pro قادر خواهند بود تا با کیفیت ۱۰۸۰p و نرخ تازه سازی ۶۰ فریم بر ثانیه ویدئو های خود را استریم کنند، اتصالی که برایشان فراهم شده بسیار قوی است، و کاربران PSVR (واقعیت مجازی) می توانند در هنگام به اشتراک گذاشتن گیم پلی بازی پیام های جدید و نظرات ورودی را مشاهده کنند. PSVR همچنین از صدای فراگیر ۵٫۱ و ۷٫۱ کاناله مجازی پشتیبانی می کند.

بروز رسانی بعدی، لیست دوستان در PS4   با ابزار مدیریت بهتر و کاربردی تری بروز رسانی شده است، می توانید برای دوستانتان لیست های جداگانه ای بسازید. برای مثال، می توانید لیستی از تمام افرادی که با آن ها بازی Destiny  را بازی می کنید بسازید و برای همه آن ها دعوت نامه ارسال کنید. این ویژگی جایگزین تب Favorite Group قدیمی شده است.

 

%name بروز رسانی نسخه 5.0 کنسول PS4 برای تمام دارندگان PS4 عرضه شد.

 

حرکت بعدی در جهت کاهش اتلاف وقت در منوها ، Quick Menu با گزینه های بیشتری بروز رسانی شده است. برای مثال،  می توانید روند دانلود را بررسی کنید و دعوت های عضو های جدید را مشاهده کنید. همچنین می توانید عضو جدید را در همان منو رها کنید و لیست پخش Spotify را مشاهده کنید.

اعلانات هم در هنگام  مشاهده ی فیلم و سریال بهبود یافته است، اکنون می توانید هنگام تماشای رسانه های تصویری پیام ها و اعلانات را غیر فعال کنید. اکنون می توانید در هنگام تماشا و یا پخش هر نوع از محتوی مشخص کنید که چه مقدار از پیام نمایش داده شود.

در آخر، ویژگی  کنترل والدین (Parental Control) دست خوش تغییراتی شده است که Sony  آن را Family on PSN نامگذاری کرده است. این کار حساب سیستمی Master و یا زیر مجموعه حساب را جایگزین می کند و می توانند حساب های دیگری بسازند و به حساب هایی با عنوان  Parent/Guardian، Adult  و یا Child تعیین کنند. حساب های Parent  و Guardian می توانند حساب های Child  را در استفاده از ویژگی های آنلاین و ارتباط با دیگر بازیکن ها محدود کنند، محدودیت برای بازی ها اعمال کنند، استفاده از مرورگر اینترنت را محدود کنند و محدودیت هایی برای فروشگاه پلی استیشن اعمال کنند.

در نسخه بتا، سونی اذعان کرد ، کسانی که برای اولین بار حساب بزرگسال (Adult) می سازند، برای تایید بزرگسال بودنشان باید ۵۰ سنت بپردازند. هنوز مشخص نیست که این الزام برداشته شده است یا نه، اما در موارد نهایی بسته ی بروز رسانی که در پایین می توانید مشاهده کنید چیزی گفته نشده است.

در اخبار دیگری از پلی استیشن، سونی دیروز از مدل جدیدی از PSVR پرده برداشت. نسخه بروز شده دارای قابلیت تماشای محتوی HDR بر روی تلویزیون بدون نیاز به قطع کردن اتصال پردازنده ی PSVR است. هنوز تاریخ مشخصی برای عرضه ی مدل جدید PSVR مشخص نشده است، با این حال قیمت آن تغییری نکرده است.

مطلب پیشنهادی:

لیست بروز رسانی های نسخه ۵٫۰ PS4

ویزگی های اصلی بروز رسانی نسخه ۵٫۰

می توانید کاربرانی را به عنوان اعضای خانواده در PS4  اضافه کنید. این کار مدیریت اطلاعات حساب بچه ها و محدود کردن ویژگی های PS4 را ساده می کند. برای اضافه کردن اعضای خانواده، به منوی تنظیمات (Settings) رفته و در آن جا Parental Controls/ Family Management  را انتخاب کنید.

به عنوان مدیر حساب خانواده  می توانید حساب های خانواده را تنظیم کنید.

تا سقف هفت نفر (از جمله شما) می تواند در بخش family اضافه شود  و از ویژگی های آنلاین استفاده کند.

تعداد زیادی بزگسال (adult) می توانند در حساب family شما باشد. مدیر family می تواند حساب های adult  را به Guardian  و یا Parent تبدیل کند.

می توانید برای هر کدام از حساب های child  تنظیمات parental control  را پیاده کنید. با استفاده از parental control  می توانید ویژگی های آنلاین و ارتباط با دیگر بازیکنان، استفاده از مرورگر اینترنت، و دسترسی به فروشگاه پلی استیشن را محدود کنید.

می توانید تنظیمات parental control  را بوسیله ی تلفن همراه  یا کامپیوتر اعمال کنید.

اکنون می توانید نه فقط حساب های تایید شده بلکه همه را دنبال کنید. بر روی follow  در صفحه پروفایل افراد کلیک کنید و سپس فعالیت ها و ویدیو های به اشتراک گذاشته شده آن ها در قسمت what’s new نشان داده خواهند شد. میتوانید به صورت خودکار دوستانتان را دنبال کنید، اما این انتخاب را هم دارید که آن ها آنفالو کنید.

پیشنهادهای دنبال کردن افراد بر اساس بازی هایی که انجام می دهد برای شما نمایش داده می شوند.

اکنون می توانید انتخاب کنید که چه کسانی می توانند شما را دنبال و یا فهرست افرادی که دنبال کرده اید را مشاهده کنند.

Custom list  هم به قسمت friends  اضافه شده است. custom list تهیه کنید تا به راحتی بتوانید دوستانتان را سازمان دهید و به بازیکن هایی را که می خواهید آن ها را به بازی دعوت کنید را انتخاب کنید.

برای اشتراک گذاری های خاص، Communities اکنون در بخشLive from PlayStation  ظاهر می شود. برای دسترسی به انجمن اشتراک گذاری ها Communities را انتخاب کنید.

اکنون می توانید اعلانات را در بخش quick menu  مشاهده کنید.

زبان های زیر به عنوان زبان سیستم به PS4  اضافه شده اند.

چک، اندونزیایی، مجارستانی، رومانیایی، ویتنامی، یونانی، تایلندی. متاسفانه هم چنان خبری از زبان پارسی نیست.

هنگام پخش گیم پلی بازی PlayStation VR، می توانید نظرات را در صفحه ی هدست واقعیت مجازی مشاهده کنید.

دیگر ویژگی های اضافه شده در نسخه ۵٫۰

صفحه ی پیام ها نیز در این بروز رسانی دستخوش تغییر شده است.

اکنون می توانید موسیقی هایی که به صورت پیام برای شما به اشتراک گذاشته می شود را دریافت کنید. برای پخش موسیقی تنها کافی است پیام را انتخاب کنید.

پیام هایی که حاوی آدرس URL هستند اکنون پیش نمایشی از آن را با شما نشان می دهند.

ویژگی های زیر به بخش quick menu اضافه شده است:

با انتخاب گزینه ی (leave this party) می توانید از گروه خارج شوید.

می توانید آلبوم ها و لیست های پخش آهنگ ها در Spotify را مشاهده کنید.

ساعت هم به این بخش اضافه شده است.

ویژگی های زیر به بخش تنظیمات  اعلانات اضافه شده است.

می توانید در هنگام پخش ویدئو اعلانات را غیر فعال کنید.

اکنون می توانید رنگ اعلانات را خودتان انتخاب کنید.

می توانید اننتخاب کنید جزئیات  کدام پیام ها نمایش و کدام یک مخفی شود.

می توانید هنگام استفاده ازبرنامه Twitch  بر روی PS4 Pro ویدئو ها را با کیفیت ۱۰۸۰ p  و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه به اشتراک بگذارید.

می توانید با استفاده از هدست واقعیت مجازی PlayStation VR از محتوای DVD و Blu-ray با صدای فراگیر لذت ببرید.

 

firmware 4 english screenshot 2 1024x576 بروز رسانی نسخه 5.0 کنسول PS4 برای تمام دارندگان PS4 عرضه شد.

منبع : GameSpot

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده حسین نیکدل
بارگذاری بیشتر در اخبار کنسولهای بازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بروز خطای Code E-801809A8 هنگام نصب بروز رسانی نسخه ۵٫۰ PS4

بروز خطای Code E-801809A8 هنگام نصب بروز رسانی نسخه ۵٫۰ PS4 سونی دیروز بروز رسانی نرم افزا…