خانه اخبار افزایش ۱۰ دلاری قیمت بازی های ویدئویی

افزایش ۱۰ دلاری قیمت بازی های ویدئویی

20 ثانیه خوانده شده
0
0
1,542
افزایش 10 دلاری قیمت بازی های ویدئویی

بعد از افزایش ۱۰ دلاری قیمت بازی های ویدئویی از طرف NBA 2K21 توسعه دهندگان دیگر قصد دارند قیمت بازی را در  PS5 و  Xbox Series X به ۷۰ دلار افزایش دادند. در ادامه با توکاکی همراه باشید.

NBA 2K21 تنها اولین بازی AAA است که قیمت آن در کنسول نسل بعد به ۷۰ دلار می‌رسد.

این هفته بازی ۲K Games جزئیات جدیدی در مورد آینده  NBA 2K21 فاش کرد. در بیانیه مطبوعاتی ناشر تاکید کرده است که نسخه استاندارد بازی با قیمت ۷۰ دلار در PS5  و  Xbox Series X ارائه می‌شود و این نخستین بازی AAA است که در کنسول‌های نسل بعد قیمتش افزایش پیدا کرد.

به نظر نمی‌رسد که تصمیم افزایش ۱۰ دلاری قیمت بازی های ویدئویی تنها از سمت یک توسعه دهنده گرفته شده باشد. طبق آخرین اعلام شرکت تحقیقاتی IDG ، سایر ناشران نیز در نظر دارند قیمت پایه بازی های AAA خود را به ۷۰ دلار افزایش دهند. و این به معنی ۱۰ دلار افزایش قیمت است.

” Yoshio Osaki” مدیر عامل IDG گفت: آخرین بازی که قیمت‌های باری‌های نسل بعد افزایش پیدا کردند، در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ بود که از ۴۹٫۹۹ دلار به ۵۹٫۹۹ دلار در ابتدای تولید Xbox 360  و  PS3 رسید. در این مدت هزینه‌ها و قیمت‌ها در سایر زمینه‌های وابسته افزایش پیدا کرده است.

اوساکی توضیح داد که قیمت پذیرش در صنایع رقیب در طی سال‌های گذشته به طور قابل توجهی افزایش داشته است. اما در بازی‌های ویدئویی این اتفاق از بعد از سال ۲۰۰۶ دیگر رخ نداده است. وی برای نمونه به قیمت بلیط‌های سینما، اشتراک نت فلیکس و کابل اشاره کرد. وی ادامه داد حتی با وجود افزایش ۱۰ دلاری از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۲۰ قیمت‌ها تنها ۱۷ درصد در این مدت افزایش پیدا کرده‌اند که در مقایسه با سایر صنایع بسیار پایین است.

وی گفت در حالی که هزینه‌های توسعه و نشر بازی بالا رفته است و افزایش قیمت ۱۰ دلاری حتی نمی‌تواند تمام افزایش هزینه‌های تولید را برای ما پوشش دهد. اما می‌تواند در بسیاری از جهات مفید باشد.

vg247

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده ak
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

کنترلر دوال سنس و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

دوال سنس از نظر طراحی چیزی بین دوال شاک ۴ و کنترل ایکس باکس است. سونی این دسته را با طراحی…